Rubriky:

Ostatní

Krpálek byl podeváté za sebou zvolen českým judistou roku

20. listopadu 2016 19:42 - Praha

Olympijský vítěz Lukáš Krpálek se podle očekávání stal českým judistou roku. Anketu Českého svazu juda vyhrál už podeváté za sebou, za ním se umístili další dva olympionici Pavel Petřikov a Jaromír Ježek. Výsledky byly oznámeny dnes v rámci finále extraligy Judo Show Cupu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Šestadvacetiletý Krpálek byl i v předchozích letech jasným favoritem, ale tentokrát o jeho vítězství v anketě nebylo pochyb. V srpnu dosáhl na největší úspěch v historii českého juda, když na olympijských hrách v Riu de Janeiro ani jednou nezaváhal a získal jedinou českou zlatou medaili.

Definitivně tak potvrdil roli nejlepšího českého judisty v historii a stal se celostátní sportovní celebritou. Kromě toho získal i bronz na Masters, stříbro na Grand Slamu v Abú Zabí a zlato na Světovém poháru v Praze.

Třicetiletému Petřikovovi ani životní sezona nestačila na lepší než druhé místo. Reprezentant z Hradce Králové za posledních dvanáct měsíců vyhrál dva turnaje Světového poháru a pravidelně se umisťoval do devátého místa, na kterém skončil na mistrovství Evropy i na olympijských hrách.

Třetí z olympioniků Ježek sice nezačal rok ideálně i vinou zranění, ale v březnu byl třetí na Světovém poháru v Casablance a v květnu skončil druhý na Grand Prix v Almaty. Na poslední chvíli si vybojoval účast v Riu, kde se mohl rozloučit s kariérou.

Čtvrté místo připadlo Jaromíru Musilovi, který byl sedmý na ME a druhý na SP v Praze. Pátý byl mistr Evropy do 23 let David Klammert a šesté místo obsadila dorostenka Renata Zachová, která ovládla dva juniorské Evropské poháry. Zachová se stala i vítězkou kategorie mezi kadety, nejlepším juniorem byl vyhlášen Tomáš Binhak.

Anketa Judista roku 2016:
1. Lukáš Krpálek (USK Praha)
2. Pavel Petřikov (Judo Club Hradec Králové)
3. Jaromír Ježek
4. Jaromír Musil (oba Sokol Praha Vršovice)
5. David Klammert (Olomouc/USK Praha)
6. Renata Zachová (Kaplice)
Nejlepší junior:
Tomáš Binhak (Judo Club Liberec)
Nejlepší kadet:
Renata Zachová (Kaplice)
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní