Rubriky:

Ostatní

Největší podporu z fondu pro talenty má moderní pětibojař Grycz

24. listopadu 2016 17:46 - Praha

Talentovaný moderní pětibojař Marek Grycz získal první místo v hlasování veřejnosti a z nadačního projektu Fondu Magnesia GO si odnese 350 000 korun, které může investovat do rozvoje sportovní kariéry. Grycz dostal od fanoušků 3515 hlasů. Druhá skončila triatlonistka Simona Šimůnková s 2619 hlasy a získala tak 250 000 korun, částku 150 000 korun si za bronzové umístění odnesl vodní slalomář Matyáš Lhota (2222).

 

Filip Komorous

K účasti ve veřejné soutěži se přihlásilo 376 mladých sportovců, z nichž šestici finalistů vybral ambasador projektu herec Ondřej Vetchý. Celkem byl rozdělen milión korun.

Prostředky z fondu v minulosti využili například plavec Jan Micka či kajakář Jiří Prskavec, bronzový olympijský medailista z Ria ve vodním slalomu. Ten byl v roce 2014 v této soutěží druhý a obdržel tehdy 150 000 korun.

"Mohl jsem absolvovat přípravu na opravdu vrcholové úrovni a moje kariéra se stala daleko profesionálnější. S výhrou jsem si zaplatil zimní přípravu ve Spojených arabských emirátech a v Austrálii. Bylo to první soustředění, na kterém jsem opravdu mohl koukat spíš na to, co potřebuji, a ne kolik to stojí," pochvaloval si Prskavec.

Mohl si tak dovolit fyzioterapeutku, kvalitnější stravu i lepší ubytování. "Myslím, že to byl takový první impulz, který mi dal možnost jít za úspěchem," uvedl slalomář v tiskové zprávě.

Grycz svou výhru použije na nákup sportovního vybavení a pokrytí nákladů na trénink - zejména jezdecký výcvik, který je velmi nákladný, pronájem plavecké dráhy v bazénu, fyzioterapii a náklady spojené s šermem.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní