Rubriky:

Ostatní

V Riu udivil rohoží kolem pasu, na zimní hry chce jako lyžař

6. prosince 2016 11:42 - Bear Mountain

Exotika na lyžích? Možná se záhy dočkáme pozoruhodné atrakce na zimní olympiádě. Pita Taufatofua, vlajkonoš výpravy souostroví Tonga při slavnostním zahájení letošních olympijských her v Riu de Janeiro, by rád svou zemi reprezentoval i za rok a půl na hrách v Pchjongčchangu. Třiatřicetiletý taekwondista, jenž se díky sporému oděvu a naolejované horní polovině těla během ceremoniálu stal internetovou senzací, se chce v Koreji představit v běhu na lyžích. Ač se to zdá být překvapivé, nebyl by prvním vyslancem své země na zimních hrách. Otázkou je, jaký by v mrazu a sněhu zvolil nástupní oděv.

 

Twitter

"Celý život jsem strávil tím, že jsem se pokoušel splnit svůj sen, kterým bylo stát se v roce 2016 olympionikem," uvedl třiatřicetiletý Taufatofua, jenž v Riu vypadl po hladké porážce hned v prvním kole. "Teď svůj olympijský sen posunu zase o krok dál. Chci, aby lidé viděli, že pokud to mohu dokázat já, dokážou to i oni," řekl rodák z Austrálie ve videu na oficiálním kanálu Mezinárodního olympijského výboru.

Taufatofuův nástup s vlajkou během zahájení her v Riu se stal okamžitě hitem na internetu a sociálních sítích. Urostlý syn tonžského otce a australské matky přišel na plochu oděn pouze s tradiční rohoží taʻovala kolem pasu a zbytkem těla nahým a výrazně naolejovaným.

Nyní má za cíl stát se prvním mužským běžcem na lyžích, který bude na ZOH reprezentovat zemi, kde svítí slunce 350 dní v roce. Mohl by se stát podobnou atrakcí, jako byl v minulosti britský skokan Michael "Orel Eddie" Edwards či jamajští bobisté. Nebo se může pokusit jít ve stopách krajana Bruna Bananiho, jenž v Soči 2014 reprezentoval Tongu v jízdě na saních a obsadil 32. místo ze 39. startujících.

vap, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní