Rubriky:

Ostatní

Konečný vyboxoval titul s dosud neporaženým Chorvatem

9. května 2006 22:24 - PRAHA

Nejlepší český profesionální boxer Lukáš Konečný vybojoval interkontinentální titul organizací WBO a IBF v superwelterové váze. V pražské Sazka Areně v úterý zvítězil ve dvanáctikolovém duelu na body nad dosud neporaženým Chorvatem Antem Biličem.

Od prvního kola předváděli oba protivníci technický box a prezentovali se podobným stylem. "Čekal jsem něco jiného. Nechtěl jsem chodit do rizika, ale když mě nechal boxovat můj styl, tak jsem si začal být jistý," řekl Konečný novinářům po zápase, který na závěr galavečera sledovalo v vysočanské hale zhruba 12 000 diváků.

S přibývajícími koly vždy po zaznění gongu oba boxeři zvedali ruce nad hlavu na znamení toho, že mají převahu. "Od začátku jsem byl přesvědčen, že mám navrch. Nebylo to snadné, ale pro mě bylo dobré, že nevyrukoval se svým stylem," uvedl na adresu soupeře, který má přezdívku "Boom Boom".

"Nakonec jsem si ale myslel, že vyhraju o více bodů," dodal Konečný, na jehož vítězství se shodli všichni tři rozhodčí. Dva mu přisoudili triumf v poměru 116:113, jeden stanovil skóre 116:112 v jeho prospěch.

Bývalý dvojnásobný bronzový medailista z amatérského mistrovství světa vybojoval v 33. zápase v profesionálním ringu 31. vítězství. "Dnešní zápas byl rozhodně nejdůležitější v životě," uvedl Konečný. Potvrdil, že před týdnem myslel vážně slova o tom, že případná porážka by mohla znamenat konec jeho kariéry mezi profesionály.

"Kdyby mi namlátil, už bych nikdy nemohl říci, že jsem pořádný profesionální boxer. Teď se mi otevřely dveře k boji o evropský titul," prohlásil sedmadvacetiletý rodák z Brna, který už dvakrát o evropský primát bojoval, ale vždy prohrál. Bilič utrpěl první porážku v šestnáctém zápase mezi profesionály.

Předehru obstaral Kutil s Krajem

Vydařenou předehru před soubojem Konečného o titul obstarali čeští profesionální boxeři Ladislav Kutil a Rudolf Kraj. V solidně zaplněné Sazka Aréně udrželi svoji neporazitelnost mezi profesionály a zároveň slavili tituly. Kutil si připnul cennější mistrovský pás, stal se interkontinentálním šampionem organizace IBF v lehkotěžké váze, Kraj mezinárodním českým mistrem v polotěžké kategorii.

Kutil před zhruba 12 000 diváků slavil patnácté vítězství mezi profesionály, přesvědčivě na body porazil Maďara Istvana Vargu a poprvé zdvihl nad hlavu pás pro mezinárodního mistra. "Vzhledem k titulu a domácímu prostředí je to můj největší úspěch. Už jsem ale měl i těžšího soupeře," řekl Kutil. S protivníkem, který je v žebříčku o devatenáct míst výše, čekal těžší práci.

Sám by se mohl posunout tak o deset pozic na hranici první třicítky v Evropě. "Teď chci další tituly a jednou třeba porazit jedničku," dodal.

Stříbrný boxer z olympiády v Sydney Kraj boxoval od odchodu od amatérů posedmé a poprvé musel absolvovat celou vypsanou délku zápasu. S bývalým thajským boxerem Jindřichem Veleckým strávil v ringu zhruba třikrát tolik času, jako se všemi předchozími soupeři dohromady. "Byl jsem jak prvnička," oddychoval pak v zákulisí. "To byl pořádný test. Šáhl jsem si až na dno," přiznal Kraj.

Zápas vyhrál jistě na body. Chtěl jej ukončit před limitem, ale soupeř byl proti. "Po pár kolech jsem zjistil, že má tvrdou hlavu. Strašně vydržel," prohlásil.

Eurofighter - Praha, Sazka Arena
Interkontinentální titul, superwelterová váha (69,853 kg)
Konečný (ČR) - Bilič (Chor.) na body
Interkontinentální titul IBF, lehkotěžká váha (79,378 kg)
Kutil (ČR) - Varga (Maď.) na body,
Titul mezinárodního mistra ČR, polotěžká váha (90,718 kg)
Kraj (ČR) - Velecký (ČR) na body.
Další výsledky
Superwelterová váha (69,853 kg):
Schuster (Něm.) - Botos (Maď.) na body,
Lukasiková (Pol.) - Bereženková (Ukr.) na body,
welterová váha (66,678 kg):
Parisi (It.) - Weis (SR) technické k.o. v 6. kole,
těžká váha (nad 90,718 kg):
Roth (Něm.) - Borok (SR) k.o. ve 2. kole,
Superstřednětěžká váha (76,203):
Sartison (Něm.) - Bilak (ČR) technické k.o. v 7. kole

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní