Rubriky:

Ostatní

Papadakisová a Cizeron jsou opět mistry Evropy, při volném tanci dohnali ztrátu

28. ledna 2017 16:54 - Ostrava

Mistry Evropy v tanečních párech se dnes v Ostravě stali francouzští krasobruslaři Gabriella Papadakisová a Guillaume Cizeron, kteří tak navázali na své triumfy z předešlých dvou let. Aktuálně nejlepší světový pár sice vstoupil do volných tanců ze třetího místa, ale s minimální ztrátou.

 

David W Cerny, Reuters

Druhé Annu Cappelliniovou a Lucu Lanotteho z Itálie nakonec vítězové porazili o tři body. Bronz získali Rusové Jekatěrina Bobrovová a Dmitrij Solovjov.

V nejlepší výchozí pozici nakonec do dnešní části závodu vstoupili Bobrovová a Solovjov, neboť technický a rozhodcovský panel Mezinárodní bruslařské unie dodatečně odečetl Cappelliniové a Lanottemu bod za zařazení nadbytečného prvku do jízdy.

Ve volných tancích se ale pořadí na medailových pozicích změnilo. Papadakisová a Cizeron, kteří program uzavírali, předvedli nejlepší výkon, a přestože lehce zaostali za osobním rekordem, prodloužili éru svého kralování.

"Jsme rádi, že jsme předvedli výkon jako na tréninku. Byla to neuvěřitelná jízda a cítili jsme velkou podporu od diváků. Věděli jsme, že nemůžeme prohrát," uvedl Cizeron.

Skutečnost, že do volných tanců nastupovali ze třetího místa, brali jako výzvu. "Musíme být připraveni vypořádat se s každou pozicí. Celou kariéru se to učíme. Není to jednoduché, ale jsme rádi, že jsme byli schopni překonat všechny obtíže a dát do jízdy tolik emocí," dodal dvaadvacetiletý Francouz.

Český taneční pár Nicole Kuzmichová, Alexandr Sinicyn obsadil ve čtvrtečním krátkém programu 26. místo a do druhé části soutěže nepostoupil.

Mistrovství Evropy v krasobruslení v Ostravě:
Taneční páry:
1. Papadakisová, Cizeron (Fr.) 189,67
2. Cappelliniová, Lanotte (It.) 186,64
3. Bobrovová, Solovjov (Rus.) 186,56
4. Tobiasová, Tkačenko (Izr.) 169,29
5. Stěpanovová, Bukin (Rus.) 166,93
6. Guignardová, Fabbri (It.) 163,68
...
26. Kuzmichová, Sinicyn (ČR) 47,16 - nepostoupili do volného tance.
17:50 muži - volné jízdy.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní