Rubriky:

Ostatní

Medveděvová na MS v krasobruslení vede, Hanzlíková byla poslední

29. března 2017 15:30 - Helsinky

Favorizovaná Ruska Jevgenija Medveděvová ovládla na mistrovství světa v krasobruslení krátký program. Před páteční volnou jízdou má zhruba tříbodový náskok před Kanaďankou Kaetlyn Osmonodovu. Průběžně třetí je další Kanaďanka Gabrielle Dalemanová. Češka Michaela Lucie Hanzlíková třikrát spadla a skončila poslední.

 

Ivan Sekretarev, ČTK/AP

Sedmnáctiletá Medveděvová na šampionátu v Helsinkách zatím potvrzuje, že je královnou současného ženského krasobruslení. Náročnou kombinaci trojitého flipu s trojitým toeloopem i dvojitý axel zvládla i s rukama nad hlavou. Stejně jako při vítězství na evropském šampionátu získala za krátký program zhruba 79 bodů, což je známka, které žádná z jejích soupeřek nedokáže konkurovat.

V souboji zbytku světa si zatím nejlépe vedou Kanaďanky. Životní krátký program za doprovodu písně Edith Piaf vynesl na druhou příčku jednadvacetiletou Osmondovou. Ve volné jízdě bude útočit na první medaili z velké světové akce. Jejím maximem na MS bylo osmé místo z roku 2013, na letošním šampionátu čtyř kontinentů byla čtvrtá.

S odstupem 3,79 bodu za Osmondovou se drží na stupních vítězů Dalemanová, stříbrná medailistka z letošního mistrovství čtyř kontinentů. Porazila i druhou Rusku Annu Pogorilou. Obhájkyně světového bronzu na ni na čtvrté příčce ztrácí pouhých 67 setin bodu.

Hanzlíková na rozdíl od evropského šampionátu a juniorského MS v krátkém programu selhala. Spadla po při všech třech skocích, trojitém salchowu, trojitém rittbergeru i dvojitém axelu. V její tváři se místo úsměvu tentokrát zračilo velké zklamání. Při debutu na seniorském MS uzavírala výsledkovou listinu 37 krasobruslařek.

Trenérka české krasobruslařky Monika Škorníčková z dnešního selhání své svěřenkyně nedělala tragédii. "Míša prostě třikrát spadla, sport je někdy i takový. Ale má za sebou úžasnou sezonu. Důležité je, aby jí to nevzalo chuť a nasazení, ale aby si z toho vzala zkušenosti. Vím, že ona si je vezme a chuť neztratí," uvedla pro česká média.

Na výkon z bronzového mistrovství Evropy nenavázala vracející se Italka Carolina Kostnerová. Zaváhání při dvou skocích a chyba v piruetě ji srazily na osmé místo. Nedařilo se ani Japonkám, kterým chyběla zraněná vicemistryně světa z roku 2015 Satoko Mijaharaová. Nejlepší z nich Wakaba Higučiová je po krátkém programu devátá.

Mistrovství světa v krasobruslení v Helsinkách:
Ženy - po krátkém programu:
1. Medveděvová (Rus.) 79,01 b.,
2. Osmondová 75,98,
3. Dalemanová (obě Kan.) 72,19,
4. Pogorilá (Rus.) 71,52,
5. Chenová (USA) 69,98,
6. Sotskovová (Rus.) 69,76,
...
37. Hanzlíková (ČR) 32,21.
17:10 sportovní dvojice - krátký program.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní