Rubriky:

Ostatní

Japonští krasobruslaři před posledním dnem vedou soutěž družstev

21. dubna 2017 14:44 - Tokio

Japonští krasobruslaři po druhém ze tří dnů vedou soutěž družstev World Team Trophy. Dnes se odpoutali od svých největších konkurentů a vytvořili si tříbodový náskok před americkým výběrem. Průběžně třetí Rusové na ně ztrácejí sedm bodů. Soutěž v Tokiu vyvrcholí v sobotu, kdy se pojedou volné jízdy žen a sportovních dvojic.

 

Grigory Dukor, Reuters

Japoncům pomohl k upevnění vedení plný bodový zisk ve volných jízdách mužů. Vyhrál je mistr světa a olympijský vítěz Juzuru Hanju, který tak napravil nezdar z krátkého programu, před stříbrným medailistou z letošního MS Šomem Unou. Třetí byl Kanaďan Patrick Chan.

V této části soutěže ztratili ruští krasobruslaři. Zklamal především Maxim Kovtun, který ve volné jízdě jen o jednu pozici vylepšil 11. místo z krátkého programu. Michail Koljada byl po středečním čtvrtém místě tentokrát pátý.

Rusové ale doplatili zejména na selhání favorizované sportovní dvojice Jevgenija Tarasovová, Vladimir Morozov. Úřadující mistři Evropy po dvou pádech a penalizaci za překročení času obsadili v krátkém programu až čtvrtou příčku ze šesti párů. Skončili jen těsně před Američany a Japonci.

V sobotu budou mít Tarasovová s Morozovem šanci na opravu, výsledky z každé části soutěže se počítají zvlášť. Rusům může k vzestupu pomoci také mistryně světa Jevgenija Medveděvová, kterou v krátkém programu druhým místem podpořila Jelena Radionovová.

Krasobruslařská soutěž týmů World Team Trophy v Tokiu
Muži - volná jízda:
1. Hanju 200,49
2. Uno (oba Jap.) 198,49
3. Chan (Kan.) 190,74
Sportovní dvojice - krátký program:
1. Jamesová, Cipres (Fr.) 75,72
2. Pcheng Čcheng, Ťina Jang (Čína) 71,36
3. Mooreová-Towersová, Marinaro (Kan.) 69,56
Taneční páry - volný tanec
1. Weaverová, Poje (Kan.) 113,83
2. Chocková, Bates (USA) 109,96
3. Bobrovová, Solovjov (Rus.) 104,55
Průběžné pořadí:
1. Japonsko 81 bodů
2. USA 78
3. Rusko 74
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní