Rubriky:

Ostatní

Živě

Paralympijský vítěz Petráček bude hvězdou Evropských her v Brně

10. května 2017 14:44 - Brno

Paralympijský vítěz z Ria de Janeiro v plavání Arnošt Petráček bude největší sportovní hvězdou Evropských her handicapované mládeže Emil open, které se uskuteční od 7. do 11. června v Brně. Síly změří zhruba osm stovek mladých sportovců ze sedmnácti zemí v atletice, plavání, golfu, stolním tenise a boccii.

 

Michael Polák, Právo

Evropské hry nebudou pouze vrcholnou sportovní akcí, ale i společenským setkáním mladých lidí se zdravotním postižením. "Tato akce má vedle sportovní náplně i sociální rozměr. Současně ukazujeme veřejnosti, že handicapované děti mohou normálně sportovat, umí se radovat z výhry a snáší i prohru. Dokážou žít naplno jako my ostatní," řekla na dnešní tiskové konferenci předsedkyně správní rady Nadačního fondu Emil Jana Procházková.

"Svým formátem mně tato akce připomíná malou paralympiádu. Moc se na ni těším. I když se bude soutěžit pouze v pěti sportech," uvedl Petráček. Z českých paralympioniků se představí i oštěpařka Kateřina Nováková. Ze zahraničí bude největší osobností britský handicapovaný golfista Ashley Harris.

Petráček bere brněnský start jako přípravu na hlavní vrchol sezíony, kterým bude mistrovství světa v září v Mexiku. Po olympiádě v Riu si půl roku odpočinul. I když je v přípravě, podařilo se mu koncem dubna v Sheffieldu překonat v závodě na 50 metrů znak časem 52,22 o půl sekundy téměř devět let starý rekord Mexičana Juana Reyese z her v Pekingu 2008.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.