Rubriky:

Ostatní

Svět se zbláznil! Na olympiádě v Paříži by se mohly představit i videohry

9. srpna 2017 06:27 - Paříž

Řada sportů zatím marně sní o tom, že by se chtěly dostat na olympiádu. Teď se navíc bude jednat o novince, na kterou bude řada expertů i fanoušků zírat s otevřenou pusou. Na olympijských hrách v roce 2024 by se mohly představit i videohry. Předseda organizačního výboru a bývalý úspěšný kanoista Tony Estanguet v rozhovoru pro agentura AP uvedl, že kvůli tomu chce jednat s Mezinárodním olympijským výborem a zástupci tzv. esportů.

 

Jean-Christophe Bott, ČTK/AP

Hraní počítačových her na turnajích je po celém světa zejména mezi mládeží čím dál populárnější. Loňské mistrovství světa v hře League of Legends sledovalo přes internet 43 miliónů fanoušků a mezi hráče bylo na odměnách rozděleno 6,7 miliónu dolarů. Příští rok se esporty dokonce představí na asijských hrách a od roku 2022 už dokonce byly zařazeny mezi medailové disciplíny.

"Nechci od začátku říkat ne, to na olympiádu nepatří. Mladé to zajímá, tak proč se na to nepodívat a nepotkat se s nimi. Abychom pochopili, proč je to tak populární," řekl Estanguet. "Třeba pak k sobě najdeme cestu," přidal trojnásobný olympijský šampion ve vodním slalomu.

Hry v roce 2024 sice ještě nebyly Paříži oficiálně přiděleny, jde však pouze o formalitu, protože nikdo jiný o pořadatelství nemá zájem. Programem pro olympiádu ve Francii se bude MOV zabývat poprvé v roce 2019 a konečné rozhodnutí o jeho přesné podobě padne po hrách v Tokiu v roce 2020.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní