Rubriky:

Ostatní

Ne McGregor, tohle byl pořádný box, neporažený Golovkin zůstal šampionem, stačila mu remíza

17. září 2017 10:15 - Las Vegas

Golovkin v sobotním zápase rozdal více ran, Álvareze zase zachránilo před porážkou vzepětí v posledních třech kolech, v nichž měl navrch. Souboj přivedl do varu přes 22 tisíc diváků ve vyprodané T-Mobile Areně, kde se před třemi týdny odehrál spíše exhibiční duel mezi boxerem Floydem Mayweatherem a šampionem smíšených bojových umění Conorem McGregorem. Boxerští odborníci však označovali právě tento duel za možný boxerský zápas roku.

 

ČTK

Dlouho očekávaný souboj o mistra světa ve střední váze mezi kazašským šampionem Gennadijem Golovkinem a Mexičanem Saúlem "Canelem" Álvarezem skončil v Las Vegas remízou. Pětatřicetiletý Golovkin si tak udržel neporazitelnost v profesionálním ringu a uhájil své mistrovské pásy organizací WBA, WBC, IBF a IBO.

Výrok rozhodčích o remíze mezi Golovkinem a Álvarezem vyvolal nesouhlasné bučení publika a příliš spokojeni s ním nebyli ani samotní boxeři. "Jednoznačně jsem vyhrál sedm nebo osm kol. Byl jsem lepší ve středu ringu," uvedl vyzyvatel Álvarez. "Podívejte na moje pásy, neprohrál jsem. Jsem stále šampion," dodal Golovkin.

Boxeři se shodli na tom, že by jejich souboji slušela odveta. Oba si také udrželi svou výbornou bilanci v profesionálním ringu. Bývalý amatérský mistr světa a stříbrný olympijský medailista z Atén 2004 Golovkin má na kontě 37 výher a sobotní remízu, Álvarez 49 soubojů vyhrál, dvakrát remizoval a jedinou prohru zaznamenal v roce 2013 s nikdy neporaženým Maywatherem.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.