Rubriky:

Ostatní

Vzhůru na skálu! Nohy použít nemůže, zato statečně táhne přítěž

12. ledna 2018 10:48 - Hongkong

Je vnímán jako hrdina. Muž mimořádných schopností a vůle. I proto aspiruje na ocenění Laureus, které se rok co rok uděluje také handicapovaným sportovcům. Číňan Laj Čch'-waj se statečně vyrovnal s výrazným problémem a naplňuje své sny ve skalních výšinách.

Reuters

Do života mu rázně zasáhla nehoda v roce 2011, zůstal po ní připoután na invalidní vozík, jeho sportovní snahy to ale nezničilo. Navzdory fyzickým omezením se dnes už pětatřicetiletý Laj pokoušel o řadu sportovních aktivit pro vozíčkáře, včetně boxu, šermu a stolního tenisu. Ale nic mu nemohlo nahradit lásku ke skalnímu lezení.

Trvalo dlouhé měsíce, než si zvykl na omezení. Děsivý pád, popisoval životní situaci, kdy se z excelentního lezce stal jedinec schopný pohybu jen na vozíku. Ale přišly zase lepší pocity. Na páté výročí své nehody, 9. prosince 2016, se rozhodl vylézt na Lion Rock - 495 metrů vysokou skálu a symbol Hongkongu. Bez pomoci dolních končetin, zato s přítěží vozíku. Povedlo se.

„Splnil jsem si sen a mohl jsem ukázat svým přátelům a příznivcům, že jsem překonal jeden z nejnižších bodů v životě: I když jsem na invalidním vozíku, můžu provozovat různé sporty a stále mohu dělat i to, co mám nejraději," řekl Laj, který je na prestižní ocenění nominován jako vůbec první Číňan.

vap, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní