Rubriky:

Ostatní

Nový mclaren neprošel testem FIA

18. června 2003 17:45 - PRAHA

Stáj formule 1 McLaren při vývoji nového vozu s označením MP4/18 opět čelí dalším problémům. Monopost totiž neprošel povinným nárazovým testem ve zkušebně Mezinárodní automobilové federace (FIA). Ostré testy vozu přitom provázejí nehody. Po Kimi Räikkönenovi nový monopopst zcela zdemoloval i Alexander Wurz.

 

ČTK/EPA

Dokud monopost všemi testy neprojde, nemůže být nasazen do závodů. Stáj Rona Dennise tak určitě nestihne připravit nový vůz pro Velkou cenu Evropy, kde původně premiéru plánovala. O nepovedené zkoušce informoval server f1.racing-live.com s odvoláním na německý deník Die Welt.

Německý list navíc cituje anonymní zdroj z FIA, který popsal problémy nového mclarenu jako velmi vážné, jejichž vyřešení si vyžádá měsíce. Podle zástupce Mercedesu, který stáji McLaren dodává motory, Norberta Hauga ovšem není důvod k panice.

Premiéra snad v Silverstonu

"Neznám stáj, jejíž vůz by prošel napoprvé všemi testy," řekl Haug v reakci na článek v deníku. "A nevím o tom, že bychom měli s novým monopostem nějaké závažnější problémy. Věřím, že v nejbližší době všemi zkouškami úspěšně projdeme a nový vůz nasadíme v nejbližší době," dodal Haug.

Vedení Mercedesu původně chtělo představit MP4/18 na konci června při Velké ceně Evropy na Nürburgringu i proto, že automobilka na okruhu pravidelně testuje. Před Velkou cenou Kanady ale sám Haug oznámil, že křest ohněm si nový vůz odbyde nejdřív na Velké ceně Británie v Silverstonu 20. července.

Wurz vyvázl bez zranění

Rakušan Wurz v úterý při testech ve španělském Jerezu ztratil ve vysoké rychlosti nad automobilem kontrolu, vyletěl z trati a narazil do ochranné bariéry z pneumatik. "Daří se mu prima," potvrdil dnes Haug. Wurz dokonce po havárii nemusel ani do nemocnice a spokojil se s prohlídkou v lékařském centru v Jerezu.

Podle zatím dostupných informací nezavinila Wurzovu nehodu mechanická porucha. "Byla to jezdecká chyba. Byli bychom první, kdo by v případě vady materiálu zakázal další jízdy," řekl Haug.

Novinky

Zrušit