Rubriky:

Tenis

Souboj českých tenistů s USA načne duel Minář - Roddick

8. února 2007 12:36 - PRAHA

Do první dvouhry prvního kola Davisova poháru mezi tenisty České republiky a Spojenými státy americkými proti sobě nastoupí Ivo Minář a bývalá světová jednička Andy Roddick. Druhý souboj obstará duel Tomáše Berdycha a Jamese Blakea. Rozhodl o tom čtvrteční los v Ostravě, kde se na kurtech ČEZ Arény od pátku do neděle uskuteční všechny zápasy.

Český tým doufal, že los vyjde opačně a zápas zahájí jednička Berdych. "Bylo to padesát na padesát, nedalo se to ovlivnit. Prostě začne Ivo a uvidíme. Přinejmenším to Roddickovi trochu znepříjemní, na trénincích se jevil velmi dobře," řekl těsně po losu nehrající kapitán českého týmu Jaroslav Navrátil.

Mináře ve dvaadvaceti letech čeká premiéra v týmové soutěži a jako 160. hráč světa bude v zápase s Roddickem velkým outsiderem. "Budu se s tím muset poprat. Roddick mě asi nikdy hrát neviděl, což by mohla být moje výhoda. Nemám co ztratit," bral los statečně Minář, pro kterého je antuka narozdíl od Američana oblíbeným povrchem a bude se snažit o překvapení.

Roddick: Minář? Je trochu menší než já

"Doufám, že se mu to nepodaří," usmíval se po losu Roddick. "Je mi jedno, jestli nastoupím jako první nebo druhý. Přijel jsem vyhrát obě dvouhry," dodala největší hvězda amerického týmu. O Minářovi Roddick věděl pouze to, že je asi o něco menší než on.

Kapitán Američanů Patrick McEnroe byl s losem spokojený. "Je dobře, že jako první začne Andy. Může nám to získat výhodu do dalších zápasů," řekl v Ostravě bratr legendárního Johna McEnroea. Doufá, že se týmu povede odveta za vyřazení v roce 1996, kdy nastoupil v Praze ve čtyřhře. "Nerad na to vzpomínám. Ale teď tu máme dva vynikající deblisty, kteří nám takřka stoprocentně získají bod," věří schopnostem bratrů Bryanových.

Na antuce si Blake není úplně jistý

Jednička českého týmu Berdych oba předchozí duely s Blakem prohrál, nicméně ještě s ním nehrál na antuce. Toho si je dobře vědom i americký tenist. "Berdycha dobře znám, hráli jsme spolu dvakrát. Na tvrdém povrchu, na antuce to může být trochu jiné," uznal sympatický tenista tmavé pleti, který byl rád, že nastoupí jako druhý. "Je to pro mne lepší, budu zatím alespoň sledovat Andyho," dodal hráč, jenž si nijak nebere svůj pozdější příjezd. Jako profesionál je prý na turnajích zvyklý na krátkou přípravu.

V sobotní čtyřhře se budou snažit favorizovaná dvojčata Boba a Mika Bryanovy zaskočit Lukáš Dlouhý s Pavlem Víznerem. Do nedělních dvouher by měli zasáhnout stejní hráči jako v pátek, takže by se měli utkat Berdych s Roddickem a po nich Minář s Blakem. Nehrající kapitáni však mohou ještě sestavu pro debla i závěrečné singly změnit podle vývoje zápasu.

Program zápasů:
Pátek 9. února:
15:00 Minář - Roddick, Berdych - Blake.
Sobota 10. února:
14:30 Dlouhý, Vízner - B. Bryan, M. Bryan.
Neděle 11. února:
14:00 Berdych - Roddick, Minář - Blake.

grg, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..