Vaidišová dohrála v Miami, nestačila na Williamsovou

PRAHA/MIAMI

Rozjetou Serenu Williamsovou na turnaji v Miami nezastavila ani osmá nasazená Nicole Vaidišová. Česká tenistka ve středečním čtvrtfinále prohrála s turnajovou třináctkou za hodinu a sedm minut 1:6 a 4:6.

Zatímco Američanka v úvodní sadě nedala sedmnáctileté osmé hráčce světa šanci a vyhrála ji za 25 minut, ve druhém setu Vaidišová kladla větší odpor. Za stavu 4:4 ale ztratila podání a Williamsová šla do vedení, které si už vzít nenechala.

"Když jsem v těžkých situacích, hraju nejlepší tenis," řekla pětadvacetiletá Serena. České hráčce se tak nepovedla odveta za semifinále letošního Australian Open, ve kterém ji americké tenistka v cestě za titulem vyřadila.

Williamsová díky výhře nad Vaidišovou prodloužila letošní sérii neporazitelnosti na deset zápasů v řadě. "Chtěla bych být Rogerem Federerem ženského tenisu," nechala se slyšet Američanka, která v semifinále narazí na Izraleku Šahar Peerovou.

V mužském čtvrtfinále Novak Djokovič plně využil toho, že Španěl Rafael Nadal hraje v Miami s obnoveným zraněním pravé nohy a světovou dvojku vyřadil po setech 6:3 a 6:4. "Je to moje největší vítězství v kariéře," rozplýval se dvacetiletý Srb po utkání. Jeho semifinálovým soupeřem bude o rok mladší Brit Andy Murray.