Rubriky:

Tenis

Novák v Prostějově prohrál a loučil se s kariérou

6. června 2007 15:30 - PROSTĚJOV

Český tenista Jiří Novák se ve dvouhře rozloučil s domácími fanoušky. Někdejší pátý hráč světa a dlouholetý daviscupový reprezentant nestačil ve druhém kole prostějovského challengeru UniCredit Czech Open na Argentince Guzmana. S Jihoameričanem odehrál vyrovnaný zápas, ale prohrál 3:6 a 4:6. Znovu se dočkal ovací vestoje a se způsobem, jakým se s fanoušky rozloučil, byl spokojený.

"Hrál jsem v minulosti samozřejmě lepší zápasy, ale jsem spokojen, že se mohu loučit se vztyčenou hlavou," řekl. Tenisovou raketu prý bude brát do ruky i nadále, možná bude hrát menší turnaje v zahraničí a bude se podílet na přípravě mladých hráčů v prostějovském klubu. Navíc na Czech Open je ještě ve hře ve čtyřhře s Tomášem Berdychem. Nejvíc se však chce věnovat rodině a dětem.

Zápas se Slovákem Ivem Klecem nedohrál kvůli zdravotním problémům osmý nasazený Jan Hájek, účastník třetího kola grandslamového Roland Garros. Obhájce prostějovského titulu měl dýchací problémy a dělaly se mu mžitky před očima, proto raději odjel na vyšetření do nemocnice.

Zápas pražských tenistů vyhrál Bohdan Ulihrach nad Jiřím Vaňkem. "Velmi dobře se známe, jsme z jednoho klubu, hráváme spolu obden a nemáme se čím překvapit," komentoval duel Ulihrach, který zvítězil 6:3 a 6:4. Oba se uvidí zanedlouho. "Až dohraji v Prostějově také já, musíme s Jirkou ještě oslavit narození jeho syna před pěti dny," prozradil vítěz.

Michal Tabara, který postoupil do hlavního turnaje z kvalifikace, vyřadil nejvýše nasazeného Dominika Hrbatého. Po utkání, které muselo být v závěru třetí sady přerušeno kvůli průtrži mračen a krupobití, Tabara uznal, že mu přálo štěstí. "Věděl jsem, že Dominik není v poslední době ve své kůži, ve svých utkáních se dost trápil. V klíčových chvílích jsem dnes dělal méně chyb než on," uvedl vítěz.

UniCredit Czech Open:
Dvouhra - 2. kolo:
Tabara (ČR) - Hrbatý (1-SR) 7:6 (7:5), 5:7, 7:5, Klec (SR) - Hájek (8-ČR) 3:6, 5:0 skreč, Guzman (Arg.) - Novák (ČR) 6:4, 6:3, Ulihrach - Vaněk (oba ČR) 6:3, 6:4, Karanušič (Chorv.) - Saretta (Braz.) 7:6 (7:5), 7:6 (7:0), Seppi (7-It.) - J. Minář (ČR) 6:4, 3:6, 6:4, Mayer (2-Něm.) - Andujar (Šp.) 6:2, 6:7 (4:7), 6:1.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..