Rubriky:

Tenis

Místo Šafářové bude hrát ve Fed Cupu se Slovenskem Cetkovská

1. února 2008 12:08 - BRNO

České tenistky nastoupí k víkendovému utkání Fed Cupu bez své druhé nejlepší hráčky Lucie Šafářové, kterou trápil poraněný hýžďový sval. Nehrající kapitán Petr Pála na poslední chvíli 31. hráčku světového žebříčku vyřadil z nominace a místo ní povolal Ivetu Benešovou, která byla původně náhradnicí.

Ve dvouhrách se s českou jedničkou Nicole Vaidišovou představí Petra Cetkovská, která v sobotu víkendový zápas rozehraje utkáním s Dominikou Cibulkovou.

Páteční los rozhodl o tom, že jako druhé nastoupí na kurt v pavilonu B Brněnského výstaviště Vaidišová proti Magdaleně Rybárikové. V neděli se střetnou Vaidišová s Cibulkovou a po nich Cetkovská s Rybárikovou. Na závěr se bude hrát čtyřhra, do které zatím kapitáni nominovali Květu Peschkeovou s Ivetou Benešovou a Janette Husárovou s Cibulkovou.

Šafářová laborovala s poraněným hýžďovým svalem už před Australian Open, kde vypadla hned v prvním kole. Po příletu z Melbourně se svěřila do péče fyzioterapeuta Pavla Koláře a během týdne trénovala v Brně. Kapitán Pála v minulých dnech tvrdil, že je Šafářová v plné kondici.

Po čtvrtečním tréninku si Šafářová začala stěžovat na bolesti

O změně v nominaci rozhodl Pála po čtvrtečním odpoledním tréninku, kdy si Šafářová začala stěžovat na vracející se bolesti. "Případné zhoršení zranění by mohlo ohrozit její další sportovní kariéru. Diskutovali jsme o situaci po odpoledním tréninku s docentem Kolářem. Určitě je lepší, aby zranění zcela vyléčila, neboť by nemohla hrát na sto procent," řekl po losování Pála. Navzdory oslabení týmu věří v hladké vítězství českých tenistek v poměru 5:0.

Oslabeny jsou i Slovenky, kterým chybí osmá hráčka světa Daniela Hantuchová. Semifinalistka Australian Open má zánět na patě.

Náhradnice Benešová v pátek slaví pětadvacáté narozeniny. V jejich předvečer dostala na slavnostní večeři obou týmů od Pály velký dort a také se dozvěděla přísně tajenou informaci, že nahradí ve čtyřčlenném týmu Šafářovou. "Na jedné straně jsem ráda, že jsem zůstala s týmem. Na druhé straně je mi Lucky líto, že nemohla nemůže nastoupit v Brně, kde je doma," prohlásila Benešová.

Nepřipouští si žádný nápor na psychiku

Vaidišová přijala los i nominační změnu se stoickým klidem. Nepřipouští si žádný nápor na psychiku ani v případě prohry Cetkovské v prvním utkání s Cibulkovou. "Jsem zvyklá hrát tenis za jakýchkoliv stavů. Takže vůbec by nehrál roli ani nepříznivý stav. Jde nám o konečnou výhru, potřebujeme získat tři body. A je jedno, kdo je vybojuje," řekla Vaidišová.

Nehrající kapitán slovenského týmu Mojmír Mihal byl s losem spokojen. "Za důležité považuji, že začíná Cibulková, která má mnohem větší zápasové zkušenosti. Naše šance při absenci Šafářové stouply. Ale určitě bychom bojovali naplno i za situace, že by byly naše soupeřky kompletní. Chceme se pokusit tento zápas vyhrát," uvedl Mihal.

České tenistky se o víkendu pokusí navázat na loňský úspěch v Bratislavě, kde ve stejné fázi soutěže deklasovaly slovenský tým 5:0. V případě vítězství znovu postoupí do baráže o účast v elitní skupině.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..