Rubriky:

Tenis

Dlouhý dostal k narozeninám v Moskvě matrjošku

10. dubna 2008 07:47 - MOSKVA

Ve čtvrtek už půjde do tuhého, ale ve středu měli čeští tenisté během přípravy na čtvrtfinálový duel Davisova poháru proti Rusku ještě čas na srandičky. Deblista Lukáš Dlouhý si z oslavy svých pětadvacátin v Českém domě v Moskvě odnesl vedle dortu také obří matrjošku.

Pak už Češi pádili na oficiální banket do restaurace Riviéra blízko Lužnik, kde se ve čtvrtek od 13 hodin místního času (11 hodin SELČ) uskuteční slavnostní los daviscupového čtvrtfinále. Nehrající kapitán Jaroslav Navrátil vyměnil teplákovou soupravu za seriózní tričko s límečkem, Radek Štěpánek se navlékl do obleku a už se jelo. „Radši bychom ale poseděli v Českém domě. Tyhle oficiality, to je dost nuda. Několik chodů, musí se čekat, až všichni dojedí, pak přinesou další jídlo,“ povzdychl si Petr Pála, fedcupový kapitán, který spolupracuje i s daviscupovým týmem.

Víkendový duel s Českem zatím v Moskvě moc emocí nevyvolává. Rusové se starají hlavně o to, koho nominuje nehrající kapitán Šamil Tarpiščev, než aby rozebírali sílu soupeře. „Češi mají sice světovou devítku Berdycha, ale to není hráč kalibru Djokoviče,“ napsal list Izvestija. A tak zatímco v únorovém prvním kole byl na každém kroku plakát hvězdného Srba, tentokrát jsou na oficiálním billboardu jen Rusové. Pěkně vedle sebe se seřadili Davyděnko, Tursunov, Južnyj, Safin a Andrejev. A mezi nimi rozjuchaně mává kapitán Tarpiščev.

Ruský tenisový boss se teď ale více mračí. Už včera domácím novinářům sdělil, že s domácí jedničkou Davyděnkem v lepším případě počítá až do nedělních dvouher. Podle Tarpiščeva však do hry určitě zasáhne i Marat Safin. „Když se podívám, jak se kdo z našich cítí na antuce, tak to vypadá na Safina,“ uznal ruský kapitán. „Hraje vážně dobře. Jestli tak bude Marat pokračovat, jsou naše šance na vítězství mnohem větší,“ usoudil i Safinův spoluhráč Dmitrij Tursunov.

Nad výkonností v současnosti 87. hráče žebříčku ATP se ale vznáší opar pochybností. Safin od začátku roku vyhrál jediný zápas. „To není zrovna nejlepší start sezóny, co? Ale Davis cup mi vždycky vleje krev do žil,“ pravil Safin.

Marek Burkert (Moskva), Právo

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..