České tenistky hrají fedcupovou baráž s Izraelem nerozhodně

RAMAT HAŠARON

V sobotu zahájily české tenistky fedcupovou baráž o účast ve Světové skupině I. proti Izraeli. V prvním utkání se o senzaci postarala 100. hráčka světa Petra Kvitová, když porazila domácí jedničku Šahar Peerovou 2:1. Shodným výsledkem zvítězila Tzipora Obzilerová nad Lucií Šafářovou a srovnala stav baráže na 1:1.

Česká dvojka musela už ve druhé hře čelit dvěma brejkům své soupeřky, svůj servis přesto tenistka čerpající první zkušenosti ze světového tenisu uhájila. Podobný kousek už nepředvedla ve hře čtvrté a Peerová se ujala vedení 3:1. To následně potvrdila čistou hrou a set po zisku dalšího podání své soupeřky dovedla k vítězství 6:2.

Ve druhé sadě po ztrátě úvodní hry dokázala Kvitová třikrát prolomit podání Peerové. Češka si po výhře 6:3 vynutila rozhodující set. V něm Kvitová dokonala senzaci, když si s osmnáctou hráčkou světa poradila bez ztráty jediné hry.

Obzilerová srovnala stav baráže

Česká jednička Lucie Šafářová nevstoupila do zápasu s izraelskou dvojkou Tziporou Obzilerovou nejlépe. Ve své agresivní hře kupila příliš mnoho nevynucených chyb, z čehož rezultovala nejvyšší možná prohra 0:6.

Ve druhém setu potvrdila Češka vzrůstající formu z konce první sady a ve třetí hře prolomila podání Obzilerové. Brejk se povedl české jedničce i ve hře deváté a vyhrála druhý set 6:3. Ve třetím setu byla šťastnější domácí tenistka. Vzala Šafářové hned první servis, na což česká hráčka již nedokázala odpovědět a prohrála rozhodující sadu 4:6

Izraelky vyrovnaly stav baráže na 1:1 na zápasy. Další utkání jsou na programu v neděli od 12:00. Nejprve se střetnou týmové jedničky Šahar Peerová a Lucie Šafářová, následovat bude duel Petry Kvitové s Tziporou Obzilerovou. Celé barážové klání zakončí čtyřhra, do které jsou zatím nominovány páry Glušková, Peerová - Benešová, Peschkeová.

Fed Cup - baráž o Světovou skupinu I.
Peerová - Kvitová 1:2 (6:2, 3:6, 0:6), Obzilerová - Šafářová 2:1 (6:0, 3:6, 6:4)
Izrael - Česko 1:1 po druhé dvouhře

6 : 1, 6 : 3 Vondroušová - Rogersová 6 : 1, 6 : 3 konec
20240426T16 : 30:00+0200