Rubriky:

Tenis

Vítězové Wimbledonu si letos polepší o 50 tisíc liber

29. dubna 2008 16:58 - LONDÝN

V letošním ročníku tenisového Wimbledonu si vydělají vítězové mužské či ženské dvouhry o padesát tisíc liber více než loni. Podle úterní zprávy britských pořadatelů nejslavnějšího turnaje bude za prvenství uděleno 750 000 liber (zhruba 24 miliónů korun) a také celková dotace turnaje vzroste o 4,7 procenta na 11,8 miliónu liber (388 miliónů korun).

 

Internet

Podruhé za sebou dostanou na jediném grandslamu s travnatým povrchem muži i ženy stejné finanční odměny. Vzhledem ke kurzovým změnám ale letos Wimbledon ve výši prémií zaostává jak za French Open (milión eur pro vítěze), tak za nejštědřeji dotovaném US Open (1,56 miliónů dolarů). "Nechceme se nutně honit za tím být nejbohatší podnik. Rozhodli jsme se pro takové navýšení, abychom mohli ostatním konkurovat," prohlásil ředitel turnaje Ian Ritchie.

Na wimbledonském grandslamu, který se uskuteční od 23. června do 6. července, se v současné době buduje nová vysunovací střecha nad centrálním dvorcem. Kompletní dokončení je ale plánováno až na příští rok. Pořadatelé stejně jako loni využijí počítačovou technologii zvanou Jestřábí oko, jež dává hráčům možnost rozsoudit sporné výroky rozhodčího. S dalšími inovacemi jako opakovaný videozáznam ale zatím nepočítají.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..