Cetkovská se rozloučila s turnajem ve Fezu ve čtvrtfinále

BARCELONA, MNICHOV

Tenistka Petra Cetkovská si semifinále turnaje v marockém Fezu nezahraje. V Barceloně pokračuje Rafael Nadal v cestě za čtvrtým titulem za sebou a v Mnichově se mezi poslední čtyři hráče probojoval Maročan Júnis El Aynaoui, který se stal nejstarším semifinalistou na okruhu ATP od roku 1993.

Třiadvacetiletá Cetkovská v dnešním čtvrtfinále prohrála se 143. hráčkou světa Gretou Arnovou z Maďarska dvakrát 2:6. Po ztrátě úvodní sady dostala česká tenistka šanci zápas zdramatizovat. Arnová ve druhém setu vedla sice už 3:1, ale česká hráčka, jíž patří 96. místo ve světovém žebříčku, sebrala soupeřce podání a mohla vyrovnat. Místo toho však servis sama znovu ztratila a devětadvacetiletá Arnová už drama nedopustila.

Nadal v Barceloně otočil nepříznivý vývoj prvního setu a po vítězství nad Juanem Ignaciem Chelou 6:4 a 6:2 postoupil do semifinále, kde si zahraje s Němcem Denisem Gremelmayrem. Do zápasu přitom vstoupil lépe Chela a nad nejvýše nasazeným hráčem vedl už 4:2. Jenže Nadal, který v Barceloně útočí na čtvrtý titul za sebou, od té chvíle nedovolil soupeři uhrát v prvním setu jediný game a výsledek otočil. Druhá sada byla jasnou záležitostí rodáka z Mallorky.

El Aynaoui porazil ve čtvrtfinále v Mnichově Argentince Juana Martina Del Potra dvakrát 6:4 a postupem mezi poslední čtyři tenisty se zapsal do historie turnajů ATP. Ve věku 37 let a sedm měsíců je nejstarším semifinalistou od roku 1993, kdy čtyřicetiletý Jimmy Connors bojoval o finále v San Francisku. El Aynaoui, který v Mnichově v roce 2002 získal titul, si v semifinále zahrál naposledy před pěti lety.

BARCELONA:
Dvouhra - čtvrtfinále:
Nadal (1-Šp.) - Chela (Arg.) 6:4, 6:2, Ferrer (2-Šp.) - Robredo (6-Šp.) 7:6 (7:4), 6:4, Gremelmayr (Něm.) - Almagro (10-Šp.) 6:2, 3:6, 7:6 (9:7), Wawrinka (14-Švýc.) - Montaňés (Šp.) 6:3, 6:7 (8:10), 6:4.
Semifinálové dvojice:
Nadal - Gremelmayr, Ferrer - Wawrinka.
MNICHOV:
Mathieu (1-Fr.) - Čilič (8-Chorv.) 6:2, 4:6, 6:3, Gonzalez (2-Chile) - Safin (Rus.) 6:3, 7:5, El Aynaoui (Mar.) - Del Potro (Arg.) 6:4, 6:4, Bolelli (It.) - I-hjong Tchek (Korea) 6:4, 7:6 (7:3).
FEZ
Arnová (Maď.) - Cetkovská (ČR) 6:2, 6:2, Garriguesová (1-Šp.) - Savčuková (Ukr.) 6:1, 6:1, Dulková (2-Arg.) - Cirsteaová (7-Rum.) 6:0, 6:3, Rezaiová (4-Fr.) - Klejbanovová (6-Rus.) 5:7, 7:5, 7:5