Rubriky:

Tenis

Bhúpathí odmítá hrát s Paesem čtyřhru na olympiádě

22. května 2008 12:22 - BOMBAJ

Indičtí tenisoví fanoušci se zřejmě na olympijských hrách v Pekingu nedočkají obnovené spolupráce někdejšího nejlepšího páru světa Maheš Bhúpathí, Leander Paes. Bhúpathí odmítá s Paesem Číně nastoupit, protože Paes před hrami neplánuje žádný společný turnaj. Národní tenisovou federaci proto Bhúpathí požádal, aby mohl na OH startovat s daviscupovým spoluhráčem Rohanem Bopannou.

 

internet

"Nechci jet na olympiádu nepřipravený a to jsem vysvětlil Indické tenisové asociaci," řekl Búpathí deníku Indian Express. Vysvětlil, že Paes chce hrát turnaje s českým tenistou Lukášem Dlouhým, aby nasbírali body potřebné pro start na Turnaji mistrů. "To znamená, že se se mnou nechce připravovat na olympiádu. Dohodli jsme se jen na týdenním tréninku v Bombaji, navíc v době monzunů."

Sekretář národní tenisové asociace Anil Khanna se k Bhúpathího žádosti o olympijskou nominaci s Bopannou staví odmítavě. "Chceme získat medaili, ne nominovat týmy jen kvůli čárce. Raději nepošleme žádnou dvojici," uvedl. Bhúpathí je připraven stát za svým rozhodnutím za každou cenu. "Jestli nechtějí můj názor respektovat, je to jejich rozhodnutí. Mohou si postavit jakoukoliv dvojici, nebo taky vůbec žádnou. Jestli to nechtějí brát vážně, ať si dělají, co chtějí," řekl na adresu tenisových funkcionářů.

Bhúpathí a Paes společně získali tři grandslamové tituly v letech 1999 a 2001 a na olympiádě v Aténách skončili čtvrtí. Kvůli roztržkám však spolu už na okruhu ATP nehrají a naposledy se společně zúčastnili v roce 2006 Asijských her, které navzdory častým sporům vyhráli.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..