Rubriky:

Tenis

Švédští tenisté počtvrté vyhráli Světový pohár družstev

24. května 2008 13:43 - DÜSSELDORF

Švédští tenisté vyhráli ve finále Světového poháru družstev nad Ruskem 2:1. Po výhře Söderlinga nad Južným vyrovnal Andrejev, kterému se podařilo otočit utkání s Johanssonem. Rozhodující bod pro Švédy vybojovala deblová dvojice Lindstedt, Söderling. Ti si poradili ve třech setech s párem Južnyj, Söderling.

Tenisté Švédska šli do vedení díky výhře Robina Söderlinga, jenž porazil snadno 6:3 a 6:1 šestnáctého hráče světového žebříčku Michaila Južného. O vyrovnávací bod se postaral Igor Andrejev, jenž po bitvě zvítězil nad Thomasem Johanssonem  2:6, 6:3 a 6:4

Do rozhodující čtyřhry vstoupili mnohem lépe Rusové, kteří se brzy ujali vedení 5:1 na gamy. Švédský pár se pokusil úvodní sadu zdramatizovat a snížil náskok soupeře na 4:5. Tursunov ale svůj servis uhájil a Rusové získali první sadu v poměru 6:4.

Ve druhém setu to nejdříve vypadalo lépe opět pro ruský pár. Ve třetí hře sebral soupeři servis při podání Söderlinga, v osmém gamu se ale stejný kousek podařil i Švédům, když míčky do hry uváděl Južnyj. O vítězi druhé sady tak musel rozhodnout tie-break. V tom byli šťastnější Švédové a vyhráli tak druhou sadu 7:6.

Super tie-break začali lépe Švédové a ujali se vedení již 4:1, Rusové ale oba minibreaky vymazali při Lindstedtově podání. O výsledku tak nakonec rozhodli Švédové za stavu 9:10 při podání Južného, kdy využili mečbol.

Švédové tak vyhráli Světový pohár družstev již počtvrté v historii. Úspěšní byli v letech 1988, 1991 a 1995.

Světový pohár - finále:

Švédsko - Rusko 2:1

Južnyj - Söderling 3:6, 1:6, Andrejev - T. Johansson 2:6, 6:3, 6:4, Lindstedt, Söderling - Južnyj, Tursunov 4:6, 7:6 (7:5), 11:9.

oc, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..