Rubriky:

Tenis

Mináře po vyřazení ve Wimbledonu mrzelo, že nevyužil dobrý los

24. června 2008 18:19 - LONDÝN

Ivo Minář po vyřazení hned v úvodu Wimbledonu litoval, že nevyužil příznivého losu. Český tenista v úterý prohrál s Argentincem Martinem Vassallem Arguellem, který při předchozích dvou startech ve slavném turnaji nepřešel přes první kolo.

 

Foto Czech Tennis Agency

Minář vedl 2:1 na sety, ale koncovku nezvládl. "Nedá se úplně říci, že bych byl na sebe naštvaný, spíše trochu zklamaný, jak z toho začátku, tak z posledních dvou setů," řekl novinářům po zápase.

Nejvíce mu ležela v hlavě situace ze čtvrtého setu, kdy za stavu 2:1 hrál dva dlouhé gamy a mohl jít do brejku. "Bylo trošku škoda, že jsem se nedostal na síť, aby mne musel prohazovat," uvažoval.

Arguello překvapil sám sebe

Naopak soupeř podle Mináře po vyrovnání vyrostl. "Já jsem se posunul o půlmetr, metr za zadní čáru, on se posunul trošku do kurtu a styl hry se úplně otočil," popsal příčiny zvratu.

Vassallo Arguello, kterého ATP stále vyšetřuje kvůli podezřelým sázkám na jeho loňské utkání s Nikolajem Davyděnkem v Sopotech, byl po vítězství v šoku. "Jsem velmi šťastný, opravdu jsem nečekal, že vyhraju. Doufal jsem, že odvedu co nejlepší výkon, ale nikdy jsem si nemyslel, že bych tento zápas mohl vyhrát," svěřil se.

Minář v prvním kole grandslamu prohrál posedmé za sebou, zatím uspěl jen v roce 2005 ve Wimbledonu. Na cestě ke zlepšení chce využít i pomoci nového trenéra Jana Bedáně, s nímž začal spolupracovat před čtyřmi měsíci. "Musím asi přidat, abych situaci, kdy je los přijatelnější, dokázal využít," hledal řešení grandslamových neúspěchů.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..