Rubriky:

Tenis

Berdych se v prvním kole US Open utká s Querreyem, Štěpánek se Staracem

23. srpna 2008 07:22 - NEW YORK

Český tenista Jan Minář dostal po úspěšném boji v kvalifikaci US Open těžkého soupeře. Na úvod posledního grandslamu sezóny se utká s chorvatským obrem Ivem Karlovičem, 14. nasazeným hráčem. Další Češi postoupivší z kvalifikace Jan Hernych a Tomáš Zíb narazí na turnajovou jednadvacítku Michaila Južného respektive domácího Bobbyho Reynoldse.

Nejvýše nasazeného českého tenistu Tomáše Berdycha, turnajvou dvaadvacítku, čeká Američan Querrey. Osmadvacátý nasazený Radek Štěpánek bude o postup do druhého kola bojovat s Italem Staracem.

Soupeře pro první kolo US Open se po skončení kvalifikace dozvěděl Jiří Vaněk, který nastoupí proti Švýcarovi Stéphanovi Böhlimu.

Sandra Záhlavová se při své premiéře v hlavní soutěži US Open utká s Olgou Govorcovovou. Dvaadvacetiletá Češka, která na třetí pokus uspěla v kvalifikaci posledního grandslamu sezóny, se s touto běloruskou soupeřkou střetne potřetí v kariéře, zatím jí nikdy neporazila.

Hana Šromová, další česká tenistka, jež uspěla v kvalifikaci, se v prvním kole utká s Rossane de Los Riosovou z Paraguaye.

Soupeři Čechů v 1. kole US Open:
Muži:
Berdych (22-ČR) - Querrey (USA), J. Minář (ČR) - Karlovič (14-Chorv.), Hernych (ČR) - Južnyj (21-Rus.), Vaněk (ČR) - Böhli (Švýc.), Kiefer (20-Něm.) - I. Minář (ČR), Reynolds (USA) - Zíb (ČR), Štěpánek (28-ČR) - Starace (It.).
Ženy:
Govorcovová (Běl.) - S. Záhlavová (ČR), Vaidišová (20-ČR) - Cetkovská (ČR), Šromová (ČR) - De los Riosová (Par.), Šafářová (ČR) - Cirsteaová (Rum.), Zvonarevová (8-Rus.) - Záhlavová-Strýcová (ČR), Kvitová (ČR) - Ruanová-Pascualová (Šp.), Azarenková (14-Běl.) - Zakopalová (ČR), Knappová (It.) - Benešová (ČR). 

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..