Berdych se s turnajem v Basileji rozloučil v prvním kole

Český tenista Tomáš Berdych vypadl na turnaji v Basileji v prvním kole. Sedmý nasazený hráč v úterý ve Švýcarsku nestačil na Itala Simoneho Bolelliho, kterému podlehl po setech 4:6 a 5:7.

Třiadvacetiletý rodák z Valašského Meziříčí prohrál s Bolellim poprvé v kariéře, v předchozích dvou zápasech ho pokaždé porazil. Ital oplatil Berdychovi dvousetovou porážku z nedávného turnaje v Bangkoku.

Dalším Bolelliho soupeřem bude vítěz zápasu mezi Marcosem Baghdatisem a Marcelem Granollersem.

Stejně jako Tomáš Berdych dopadl Lukáš Dlouhý a i on se s turnajem v Basileji rozloučil v prvním kole. Po úspěchu v kvalifikaci dnes nestačil na Španěla Oscara Hernándeze. Po prohraném prvním setu 6:7 odvrátil pětadvacetiletý Čech v závěru druhé sady několik mečbolů a díky následně vyhranému tie-breaku vyrovnal, rozhodující set však ztratil hladce 1:6.

Benešová ztratila se čtrnáctiletou Britkou set

Česká tenistka Iveta Benešová postoupila na turnaji v Lucemburku přes čtrnáctiletou Britku Lauru Robsonovou do druhého kola. S vítězkou letošní wimbledonské juniorky sice prohrála první sadu hladce 1:6, pak ale dokázala zápas po setech 6:2 a 6:3 otočit.

Robsonová je na 554. místě světového žebříčku o 512 příček níže než Benešová a duel s českou tenistkou byl její premiérou na okruhu WTA. V prvním setu přesto soupeřku zaskočila. Po sedmi minutách vedla 3:0 a nakonec Benešové dovolila získat jediný game.

Ve druhém setu se už prosadila favorizovaná Češka. Rodačce z Melbourne, která Británii reprezentuje teprve od začátku roku, sebrala hned první podání a bez potíží dovedla sadu do vítězného konce. Podle podobného scénáře se odehrával i rozhodující set.

V dalším kole se Benešová utká s druhou nasazenou Annou Čakvetadzeovou z Ruska, kterou ještě česká tenistka ve čtyřech dosavadních duelech nikdy neporazila.

V Petrohradu vypadli dva favorizovaní chorvatští tenisté

Už v prvním kole vypadli na turnaji v Petrohradu dva chorvatští tenisté, od nichž se čekal postup. Dnešek byl konečnou pro nasazenou pětku Marina Čiliče i sedmičku Maria Ančiče.

Někdejší sedmý hráč světa Ančič prohrál po setech 4:6, 6:3, 4:6 s Francouzem Jeremym Chardym. Čiliče zaskočil kazašský soupeř z kvalifikace Michail Kukuškin, jenž odvrátil dva mečboly a vyhrál v tie-breaku třetího setu.

Naopak v turnaji pokračují domácí spolufavorité. Bez ztráty setu postoupili druhý nasazený Nikolaj Davyděnko a vítěz turnaje z let 2002 a 2004 Michail Južnyj.

Favorité Gasquet a Tsonga museli v Lyonu odehrát tři sety

Tři nejvýše nasazení tenisté Andy Roddick, Richard Gasquet a Jo-Wilfried Tsonga dnes postoupili na turnaji v Lyonu do druhého kola. Na rozdíl od Američana Roddicka museli oba domácí hráči absolvovat třísetové bitvy, druhý nasazený Gasquet dokonce kolumbijského soupeře z kvalifikace Santiaga Giralda porazil až v tie-breaku rozhodující sady.

BASILEJ:
Dvouhra - 1. kolo:
Bolelli (It.) - Berdych (7-ČR) 6:4, 7:5, Hernández (Šp.) - Dlouhý (ČR) 7:6 (8:6), 6:7 (5:7), 6:1, Beck (Něm.) - Devilder (Fr.) 6:4, 6:4, Nalbandian (2-Arg.) - Montaňés (Šp.) 6:4, 6:2, Del Potro (3-Arg.) - Bastl (Švýc.) 6:2, 6:4, Kohlschreiber (Něm.) - Gremelmayr (Něm.) 6:4, 7:6 (7:5), Federer (1-Švýc.) - Reynolds (USA) 6:3, 6:7 (6:8), 6:3, Bohli (Švýc.) - Acasuso (Arg.) 6:3, 6:2.
Čtyřhra - 1. kolo:
Berdych, Kiefer (ČR/Něm.) - Nestor, Zimonjič (1-Kan./Srb.) 6:4, 7:6 (7:3).
LUCEMBURK:
Benešová (ČR) - Robsonová (Brit.) 1:6, 6:2, 6:3, Dementěvová (1-Rus.) - Maleková (Něm.) 7:6 (7:5), 6:2, Wozniacká (4-Dán.) - Bacsinszká (Švýc.) 6:2, 6:3, Cirsteaová (8-Rum.) - Fedaková (Ukr.) 4:6, 6:2, 6:2, Korytcevová (Ukr.) - Pironkovová (Bul.) 3:6, 6:3, 6:3, Dulková (Arg.) - Garbinová (It.) 6:4, 6:2, Castaňová (Kol.) - Domachowská (Pol.) 6:0, 6:2.
PETROHRAD:
Davyděnko (2-Rus.) - Guccione (Austr.) 6:4, 6:4, Verdasco (3-Šp.) - Gabašvili (Rus.) 1:6, 6:4, 6:3, Južnyj (4-Rus.) - Navarro (Šp.) 6:2, 6:1, Kukuškin (Kaz.) - Čilič (5-Chorv.) 7:6 (7:4), 4:6, 7:6 (8:6), Chardy (Fr.) - Ančič (7-Chorv.) 6:4, 3:6, 6:4, Jelgin (Rus.) - Volandri (It.) 6:4, 6:4, Lejnieks (Lot.) - Kudrjavcev (Rus.) 3:6, 7:6 (7:1), 6:3, Gulbis (Lot.) - García-Lopez (Šp.) 6:0, 6:2, Tipsarevič (Srb.) - Starace (It.) 6:3, 7:6 (7:4), Zverev (Něm.) - Serra (Fr.) 6:4, 6:2.
Mertiňák, Žovko (SR/Chorv.) - Damm, Vízner (2-ČR) 6:4, 3:6, 10:5.
LINEC:
Petrovová (5-Rus.) - K. Bondarenková (Ukr.) 3:6, 6:3, 6:1, Bartoliová (6-Fr.) - Sugijamaová (Jap.) 6:4, 2:6, 7:6 (10:8), A. Bondarenková (Ukr.) - Makarovová (Rus.) 6:3, 6:3, Kirilenková (Rus.) - Savčuková (Ukr.) 6:2, 7:5, Llagosteraová (Šp.) - Stosurová (Austr.) 2:6, 6:4, 6:2, Cibulková (SR) - Meusburgerová (Rak.) 6:4, 6:2.
LYON:
Roddick (1-USA) - Mahut (Fr.) 7:6 (7:5), 6:4, Gasquet (2-Fr.) - Giraldo (Kol.) 5:7, 6:3, 7:6 (7:3), Tsonga (3-Fr.) - Gicquel (Fr.) 7:5, 4:6, 6:3, Lapentti (Ekv.) - Karlovič (6-Chorv.) 7:6 (7:4), 6:3, Santoro (Fr.) - Fognini (It.) 6:4, 6:1, Seppi (It.) - Guez (Fr.) 6:2, 7:5.

6 : 1, 6 : 3 Vondroušová - Rogersová 6 : 1, 6 : 3 konec
20240426T16 : 30:00+0200