Rubriky:

Tenis

Čeští tenisté mohou jet na Světový pohár družstev

18. listopadu 2008 13:19 - DÜSSELDORF

Čeští tenisté Tomáš Berdych a Radek Štěpánek mají díky svému postavení v žebříčku právo startovat příští rok na Světovém poháru družstev v Düsseldorfu. Berdych letošní rok zakončil na 20. místě a Štěpánek o šest pozic za ním, což Českou republiku řadí na sedmou příčku v pořadí uchazečů. O definitivní podobě startovního pole organizátoři rozhodnou na jaře na základě příslibů účasti hráčů.

Podle postavení svých nejlepších dvou tenistů v žebříčku dvouhry by si měli v Düsseldorfu zahrát také Španělé, Francouzi, Švýcaři, Američané, Argentinci a Rusové, domácí Němci dostanou divokou kartu. Letošní vítězové ze Švédska zřejmě tento úspěch nebudou v květnu obhajovat, protože jsou až dvanáctí.

Berdych se tradičního turnaje v Düsseldorfu účastní pravidelně, ale vzhledem k termínu těsně před grandslamovým Roland Garros bývá problém s hledáním jeho spoluhráče. Letos ho ve dvouhrách postupně doplnili Ivo Minář a Michal Tabara, ve čtyřhře po jeho boku nastoupil Pavel Vízner. Češi nevyhráli ve skupině ani jeden ze tří zápasů a nenavázali na finálovou účast z roku 2007.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..