Rubriky:

Tenis

Štěpánek vítězstvím vykročil vstříc odvetě s Hewittem

29. srpna 2003 00:50 - NEW YORK

Čtvrtý den posledního grandslamu roku US Open se ve dvouhře vydařil pouze jednomu českému tenistovi ze tří. Radek Štěpánek si ve čtyřech setech poradil s Francouzem Fabricem Santorem a vybojoval si postup do třetího kola, kde ho však čeká šestý nasazený Australan Lleyton Hewitt. Štěpánek tak bude mít příležitost oplatit mu porážku z Australian Open.

 

Novinky s použitím ČTK

Štěpánek se Santorem strávili na kurtu tři hodiny a jedenáct minut. První dva sety získal český tenista poměrně lehce 6:2 a 6:4. Ve třetí sadě se však tenisté rozhodli zápas zdramatizovat a diváky nechali na výsledek čekat sedmdesát minut. Štěpánek měl za stavu 6:5 na raketě setbol, avšak Francouz ho odvrátil. Sadu nakonec ve zkrácené hře získal Santoro.

Do závěrečného dějství vstoupil Štěpánek aktivněji a během krátké doby si vybudoval náskok 4:0. Santoro však nechtěl českému tenistovi cestu do třetího kola nijak ulehčit a podařilo se mu nakonec uhrát tři hry. Za stavu 5:3 byl na podání Francouz. Štěpánkovi se podařilo získat jeho podání a postoupit do třetího kola.

Štěpánek se letos těší skvělé formě. Třetího kola letos dosáhl i na Australian Open a ve Wimbledonu. Na francouzské antuce skončil ve druhém kole. Na nedávném turnaji v Gstaadu ho v semifinále vyřadil deblový spoluhráč Jiří Novák 7:5 a 6:1. Ve třetím kole ve Flushing Meadows se potká s Australanem Lleytonem Hewittem, který ho o postup do čtvrtého kola připravil letos v Melbourne. Štěpánek šestému nasazenému tehdy podlehl 3:6, 2:6 a 0:6. Sehrají tak druhý vzájemný zápas a Štěpánek má dobrou příležitost srovnat skóre na 1:1.

Argentinci vyřadili Ulihracha a Berdycha

S turnajem se rozloučili Bohdan Ulihrach a kvalifikant Tomáš Berdych. Ulihrach nestačil na pátého nasazeného Guillerma Coriu z Argentiny a prohrál 2:6, 1:6 a 4:6. Sedmnáctiletý Berdych sice získal v duelu s Juanem Ignaciou Chelou první set 6:2, v dalších však argentinskému tenistovi nestačil a prohrál je 1:6, 4:6 a 3:6.

Výsledky
Dvouhra - 2. kolo:
Štěpánek (ČR) vs. Santoro (Fra.) 6:2, 6:4, 6:7 (6:8) a 6:
Coria (Arg.-5) vs. Ulihrach (ČR) 6:2, 6:1, 6:4
Chela (Arg.-33) - Berdych (ČR) 2:6, 6:1, 6:4, 6:3

Novinky

Zrušit


Podsekce:

       
  • US Open 2017 - muži
  • US Open 2017 - ženy
  • Davis Cup 2017
  • Fed Cup 2017

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..