Rubriky:

Tenis

Ve finále v Hobartu se střetnou Benešová s Kvitovou

15. ledna 2009 07:19 - PRAHA

Vítězkou tenisového turnaje v Hobartu bude česká hráčka. Rozhodla o tom obě semifinálová utkání, v nichž uspěly jak Iveta Benešová, tak Petra Kvitová. Benešová si poradila se Slovenkou Rybárikovou snadno 6:1 a 6:3 a Kvitová zdolala Razzanovou z Francie 6:4 a 6:2.

Po výrazném poklesu v žebříčku Nicole Vaidišové se do pozice nejlepší české tenistky dostala Iveta Benešová a své nové role se ujala výborně. Hned na prvním turnaji od svého „jmenování“ se dostala do finále, když si za 58 minut v semifinále snadno poradila s Magdalenou Rybárikovou.

„Jsem velmi šťastná. Zápas byl těžký zejména kvůli větru. Nenastupovala jsem do něj s žádnou taktikou, snažila jsem se jen udržet míček v kurtu,“ řekla Benešová po utkání agentuře Reuters.

České ženské finále poprvé od roku 2005

Benešová se dostala do finále tradiční generálky na Australian Open již před dvěma lety. Tehdy však s Nizozemkou Krajickovou prohrála jednoznačně 2:6 a 1:6. „Vzpomínám si na ten zápas. Nebylo to zrovna příjemné. Doufám, že tentokrát dopadnu lépe,“ vyslovila přání pro oficiální stránky turnaje jednačtyřicátá tenistka světa.

Osmnáctiletá česká naděje Petra Kvitová zažije finále okruhu WTA vůbec poprvé v životě. Nápor na psychiku bude o to silnější, že bude hrát proti své dobré kamarádce. Obě dokonce trénuje i stejný kouč David Kotyza. „Myslím, že tu zítra nebude,“ usmívala se Kvitová po vítězství v semifinále nad Virginií Razzanovou z Francie.

České ženské finále bude na nejvyšší tenisové úrovni k vidění poprvé od roku 2005, kdy se v Hertogenboschi utkaly vítězná Koukalová s Šafářovou. Po čtyřech letech se v Hobartu ve finále opět střetnou dvě Češky. Navíc v turnaji těsně před úvodním grandslamem sezóny Australian Open. „Určitě je to dobré pro český tenis - máme šest zástupkyň v top 100,“ dodala Kvitová.

HOBART (dotace 220 000 dolarů):
Dvouhra - semifinále:

Benešová (ČR) - Rybáriková (SR) 6:1, 6:3, Kvitová (ČR) - Razzanová (Fr.) 6:4, 6:2.

SYDNEY
Muži (dotace 484.750 dolarů) - čtvrtfinále:

Nalbandian (4-Arg.) - Hewitt (Austr.) 7:6, 7:5, Nieminen (Fin.) - Tsonga (3-Fr.) bez boje, Gasquet - Chardy (oba Fr.) 6:2, 7:6 (7:4), Djokovič (1-Srb.) - Ančič (Chorv.) 6:3, 6:4.

Semifinálové dvojice: Djokovič - Nieminen, Nalbandian - Gasquet.

Ženy (600 000 dolarů) - semifinále:

Dementěvová (3-Rus.) - S. Williamsová (1-USA) 6:3, 6:1, Safinová (2-Rus.) - Sugijamaová (Jap.) 6:4, 7:6 (7:3).

oc, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..