Štěpánek je v Memphisu v semifinále

Ve skvělých výkonech v Severní Americe pokračuje český tenista Radek Štěpánek. Po vítězství na turnaji v San Jose je český reprezentant už v semifinále v Memphisu. V pátečním čtvrtfinále Štěpánek porazil Argentince del Potra.

V semifinále má navíc šampión z předchozího turnaje v San Jose relativně schůdného soupeře, protože mezi elitní čtveřici postoupil až z kvalifikace Izraelec Dudi Sela. Druhou dvojici tvoří nejvýše nasazený Andy Roddick z USA a Australan Lleyton Hewitt.

Zápas se zlomil v koncovce první sady, kdy del Potro v tie-breaku měl setbol a podání k dobru. Štěpánek ale dokázal set získat, z čehož se Argentinec dlouho nemohl vzpamatovat. "To byl strašně důležitý moment, že jsem vyhrál tiebreak. Soupeř se pak mentálně zlomil," komentoval Štěpánek koncovku setu, po níž Argentinec vztekle mrštil raketou o zem.

V úvodu druhého setu ztratila turnajová dvojka svůj servis a Štěpánek dovedl zápas do vítězného konce. V semifinále se utká s Izraelcem Selou. V Memphisu byl Štěpánek v semifinále i v loňském roce.

V semifinále v Marseille jsou tři Francouzi a Djokovič

Hned trojice domácích tenistů postoupila do semifinále turnaje ve francouzském Marseille. Vedle Gillesa Simona, Jo-Wilfrieda Tsongy a Michaela Llodry se mezi poslední čtyři dostal jen nejvýše nasazený Novak Djokovič.

Srbský tenista, který je třetím hráčem světového žebříčku, se o postup do finále utká s Tsongou. Oba si tak zopakují loňské finále grandslamového Australian Open, v němž byl úspěšnější Djokovič. Od té doby však s tímto Francouzem všechna tři vzájemná utkání prohrál.

Dobrou formu dva týdny před zápasem 1. kola Davisova poháru v České republice prokázal i Simon, který hladce 6:2 a 6:4 porazil krajana Juliena Benneteaua a v boji o finále ho čeká Llodra. Ani on by v březnovém utkání v Ostravě neměl chybět.

Venus Williamsová v Dubaji porazila Serenu

Duel sester Williamsových v semifinále tenisového turnaje v Dubaji vyhrála starší Venus 6:1, 2:6 a 7:6. V devatenáctém utkání s úřadující světovou jedničkou Serenou si tak připsala desáté vítězství. Ve finále se utká s Francouzkou Virginií Razzanovou, která v pátek porazila 6:1 a 6:2 Estonku Kaiu Kanepiovou.

Wimbledonská šampiónka z loňského roku Venus byla v prvním setu naprosto suverénní při svém servisu a naopak špatně podávající Sereně povolila jediný game. Mladší z amerického dua však suverénně způsobem vyhrála druhou sadu a zápas pokračoval. Třetí set se rozhodoval až v tie-breaku, který Venus vyhrála 7:3.

Po vyřazení už ve druhém kole Australian Open si Venus Williamsová poprvé letos zahraje finále, v němž může získat jubilejní 40. titul ve dvouhře.

MEMPHIS:
Dvouhra - čtvrtfinále:
Štěpánek (5-ČR) - Del Potro (2-Arg.) 7:6 (9:7) a 6:4, Sela (Izr.) - Kunicyn (Rus.) 4:6, 6:4, 6:2, Roddick (1-USA) - Querrey (8-USA) 6:4, 3:6, 6:3, Hewitt (Austr.) - Ch. Rochus (Belg.) 6:2, 6:3.
Muži, dvouhra - 2. kolo:
Roddick (1-USA) - Ginepri (USA) 6:2, 6:3, Querrey (8-USA) - Baghdatis (Kypr) 6:1, 6:2, Sela (Izr.) - Serra (Fr.) 7:6 (7:4), 7:6 (7:4).
Ženy, dvouhra - semifinále:
Wozniacká (1-Dán.) - Keothavongová (4-Brit.) 6:1, 6:0.
Wozniacká (1-Dán.) - Krajiceková (Niz.) 2:6, 6:3, 6:3.
Dvouhra - semifinále:
Azarenková (2-Běl.) - Lisická (6-Něm.) 6:4, 3:6, 7:6 (7:1).
MARSEILLE
Tsonga (4-Fr.) - López (8-Šp.) 6:2, 6:7 (1:7), 6:4.
Dvouhra - 2. kolo:
Benneteau (Fr.) - Bastl (Švýc.) 6:1, 2:6, 6:1.
Djokovič (1-Srb.) - Zverev (Něm.) 6:3, 6:3, Llodra (Fr.) - Južnyj (Rus.) 7:6 (7:4), 7:6 (7:3).
Čtyřhra - semifinále:
Knowle, Ram (1-Rak./Izr.) - Berdych, Hernych (ČR) 7:6 (7:5), 6:2.
BUENOS AIRES
Robredo (3-Šp.) - Ferreiro (Braz.) 6:4, 7:6 (7:4), Acasuso (5-Arg.) - Hernandez (Šp.) 6:1, 6:2, Nalbandian (1-Arg.) - Ferrero (Šp.) 6:3, 3:0 skreč, Monaco (Arg.) - M. Gonzalez (oba Arg.) 6:2, 6:3.
Acasuso (5-Arg.) - Fognini (It.) 6:4, 6:3, Hernandez (Šp.) - Junqueira (Arg.) 3:6, 7:6 (7:5), 6:0.
DUBAJ
Razzanová (Fr.) - Kanepiová (16-Est.) 6:1, 6:2, V. Williamsová (6-USA) - S. Williamsová (1-USA) 6:1, 2:6, 7:6 (7:3).
BOGOTA:
Dulková (3-Arg.) - Johanssonová (6-Fr.) 6:1, 6:2, Martínezová (7-Šp.) - Jozamiová (Arg.) 6:3, 6:7 (6:8), 6:4, Mayrová (Rak.) - Olaruová (Rum.) 6:1, 6:2, Gallovitsová (Rum.) - Zečová-Peskiričová (Slovin.) 6:3, 6:0.