Rubriky:

Tenis

Češky půjdou do semifinále Fed Cupu s vítěznou sestavou

15. dubna 2009 11:14 - PRAHA

V semifinále tenisového Fed Cupu proti USA nastoupí Iveta Benešová, Petra Kvitová, Lucie Šafářová a Květa Peschkeová. Kapitán Petr Pála tak podle očekávání vsadil na stejné kvarteto, které zvládlo čtvrtfinále proti Španělsku. Zápas se uskuteční 25. a 26. dubna v brněnské hale Rondo.

"Nominoval jsem nejlepší a nejsilnější možný tým," komentoval Pála nominaci v oficiální zprávě. "Všechny hráčky jsem osobně sledoval a proti Americe nastoupíme v osvědčené a úspěšné sestavě. Všichni už se do Brna těšíme a uděláme vše pro postup do finále," dodal.

Pála čekal s oznámením nominace do poslední chvíle. Čtveřici měl přitom dávno v hlavě. Žádný otazník podle svých slov neřešil. "Spíš jsem se usvědčoval, že nominace je správná," řekl dnes ČTK s tím, že viděl například výhru Petry Cetkovské nad Ruskou Jelenou Dementěvovou či solidní čtyřhru Benešové s Barborou Záhlavovou-Strýcovou.

"Výsledky byly různé, ale člověk musí vybrat čtyři. A z celkového hlediska ty tři (Benešová, Kvitová, Šafářová) a Květa (Peschkeová) mi přijdou, že nyní hrajou nejsolidněji. Jinak je příjemné, když vím, že je někdo za nimi, kdo by mohl eventuálně zaskočit," řekl Pála.

Benešová dohání po nemoci fyzičku

Kapitána uklidnil i zdravotní stav české jedničky Benešové. Světová pětadvacítka brala minulý týden antibiotika, vynechala dva turnaje, ale od úterý už na Štavnici hraje a dohání fyzičku. "Vypadá to, že je v pohodě," uvedl Pála krátce poté, co s tenistkou dotelefonoval.

Češky mají sraz v Brně už v neděli. Jisté je, že na něm Pála přivítá Benešovou a Kvitovou, podle výsledků na turnajích dorazí Šafářová (z Barcelony) a Peschkeová (přiletí z Charlestonu).

V nominaci není Nicole Vaidišová, která se potýkala s poklesem formy a nyní se pod vedením nevlastního otce Aleše Kodata snaží najít cestu zpět do světové špičky. Proto již dříve oznámila, že v této sezoně v týmové soutěži Česko reprezentovat nebude.

Složení amerických tenistek by měla kapitánka Mary Joe Fernandezová oznámit dnes v podvečer. Očekává se, že se v nominaci neobjeví Serena Williamsová ani její sestra Venus. "Jejich sestavu neřeším, už proto, že dvě jména je možné změnit i v den losu," pronesl Pála.

Vstupenky do brněnské haly Rondo, kde bude tenisová kapacita 4250 míst, jsou vyprodány, takže hráčky čeká bouřlivá atmosféra.

V sobotu 25. dubna se hraje od 13:30, v neděli od 12:00. Ve čtvrtek je slavnostní večeře a v pátek od 14:30 los na brněnské radnici.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..