Rubriky:

Tenis

Zdravotní stav Kvitové se lepší, do haly přišla bez berlí

20. dubna 2009 18:56 - BRNO

Zdravotní stav české tenistky Petry Kvitové, která utrpěla minulý čtvrtek výron kotníku, se před víkendovým semifinálovým zápasem Fed Cupu s týmem USA zlepšil. Kvitová podstoupila elektroléčbu a necelé dva kilometry dlouhou cestu z hotelu do haly Rondo v pondělí urazila pěšky. S tenisovou raketou se ale zatím na kurt nepostavila. Nehrající kapitán Petr Pála se rozhodne v úterý večer po poradě s lékařem, zda bude Kvitová hrát.

"V případě, že by Petra nemohla hrát, tak povolám náhradnici. Kvitová musí být stoprocentně fit, nechceme riskovat, aby nedoléčená kvůli jednomu zápasu odskákala celou sezonu. Ale je těžké narychlo najít tenistku, která už není přihlášena do nějakého turnaje," poznamenal Pála, jenž ale zatím jména hráček, které by oslovil, nechce prozradit. V úvahu zřejmě připadá jedna z trojice Petra Cetkovská, Barbora Záhlavová-Strýcová a Klára Zakopalová.

"V úterý bych chtěla začít běhat. Otázkou je, jak bude poraněná noha reagovat na pohyb do strany," uvedl Kvitová, která jen dnes sledovala své spoluhráčky Ivetu Benešovou a Lucii Šafářovou při cvičném setu, který vyhrála Šafářová 6:4.

"Přechod z antuky po turnaji v Barceloně na rychlý povrch je složitý," poznamenala Šafářová, kterou potěšila i zpráva, že je hala Rondo na semifinále vyprodaná. "Na výstavišti bylo sice prostředí útulnější, ale věřím, že i v rozlehlé hale Rondo připraví diváci skvělou atmosféru," dodal Šafářová.

V českém týmu stále chybí deblistka Květa Peschkeová, která má při návratu z USA problémy s letenkami. V Brně by měla být ve středu odpoledne.

Z amerických tenistek se zatím v dějišti zápasu objevila pouze Alexa Glatchová. Zbývající tři hráčky by měly dorazit v průběhu úterý.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..