Rubriky:

Tenis

Já jsem světová jednička a ne Safinová, tvrdí Serena Williamsová

4. května 2009 17:43 - ŘÍM

Američanka Serena Williamsová se považuje za tenisovou jedničku, i když ve světovém žebříčku je momentálně druhá. Před čtrnácti dny ji v čele vystřídala Ruska Dinara Safinová. "Všichni víme, kdo je skutečnou jedničkou," řekla mladší ze sester Williamsových na turnaji v Římě. "Zcela upřímně, já jsem nejlepší na světě."

Serena Williamsová opakovaně argumentuje tím, že vyhrála deset grandslamových turnajů včetně letošního Australian Open, zatímco Safinová žádný. Ruská hráčka k vyjádření své sokyně uvedla, že až čas ukáže, jestli má Američanka pravdu. "Může to říkat, protože vyhrála víc grandslamů než já, ale je starší a má více zkušeností. Uvidíme, až budu stará jako ona, kolik budu mít titulů a pak můžeme soudit," konstatovala.

Třiadvacetiletá Ruska za uplynulý rok hrála desetkrát finále a získala čtyři tituly. "A to už není štěstí, nikdo mi to nevěnoval. Nespadlo mi to z nebes," řekla mladší sestra Marata Safina.

Na otázku, koho považuje Serena za nejnebezpečnější soupeřku, odvětila, že jen samu sebe. "Nepochybně, jen já se vždycky porazím," uvedla. Zatím poslední prohru jí uštědřila na antuce v Marbelle Klára Zakopalová a kvůli tomu americká hráčka přišla o trůn.

Sedmadvacetiletá Serena, která pořadí dvouhry WTA dosud vládla dohromady 72 týdnů v kariéře, zároveň prozradila, že se chystá napsat filmový scénář. "Píšu a nepíšu. Ve své hlavě už jsem si řekla, že chci psát, ale ještě jsem nevzala pero do ruky," uvedla americká hvězda, která už také studovala módní návrhářství a údajně usilovala o roli ve třetím pokračování akčního filmu X-Men.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..