Rubriky:

Tenis

Safinová: Jsem mladá a dobrá, proto mi závidí

19. května 2009 08:36 - PRAHA/MADRID

Už ji nebaví poslouchat, že pozici světové jedničky okupuje neoprávněně. Ruska Dinara Safinová se po víkendovém vítězství na madridské antuce naštvala. „Závidí mi, protože jsem tak mladá a navíc dobrá,“ prohlásila nasupeně třiadvacetiletá tenistka.

Po loňském odchodu Justine Heninové z kurtů se na nejvyšším postu žebříčku WTA vystřídalo pět hráček. Všechen humbuk okolo Safinové však spustila zhrzená Serena Williamsová. „Všichni dobře víme, že opravdová jednička jsem já,“ zahlásila, když Ruska usedla na trůn.

Kritici Safinové mají po ruce jeden silný argument – nikdy přece nevyhrála grandslamový turnaj. Sice byla už dvakrát ve finále, ale loni na Roland Garros prohrála s Anou Ivanovičovou a letos v lednu dostala napráskáno od Sereny v Melbourne. Proti mladší z Williamsových tam uhrála jen tři gamy.

„Pozice jedničky mi ale nespadla jen tak do klína. Musela jsem si ji tvrdě vybojovat,“ brání se Ruska. „Dvě finále Grand Slamu a jedno semifinále, toho spousta hráček nedosáhne za celý život. A já to stihla v průběhu roku!“

Porazila tři bývalé světové jedničky

Během loňské sezóny navíc porazila tři bývalé světové jedničky (Heninovou, Šarapovovou i Jankovičovou), což se v historii WTA ještě nikomu nepodařilo. Safinová je přesto zřejmě nejvíce podceňovaným číslem 1 v dějinách ženského tenisu a pět týdnů už musí čelit ostré kritice. „Celý minulý rok jsem si držela skvělou výkonnost. Vyhrála jsem čtyři turnaje a porazila skoro všechny hráčky z Top 10,“ hájí se.

Stejně přezíravě jako k Safinové se sestry Williamsovy chovaly i k Srbce Jeleně Jankovičové, která se do čela žebříčku dostala na pár měsíců po finálové účasti na US Open. „Dinara je teď nejvýš a všechny řeči okolo nemají smysl,“ zastala se Rusky Jankovičová. Safinové přes všechny hlasy role tenisové královny sedí. Coby jednička už triumfovala kromě Madridu i v Římě, jen ve Stuttgartu nestačila na krajanku Kuzněcovovou. Z posledních 20 turnajů tak byla ve finále celkem dvanáctkrát! „Když byla jedničkou Amelie Mauresmová, taky nevyhrála jediný Grand Slam a nikdo jí to pořád nepřipomínal,“ spustila Safinová. „Jsem pořád mladá a času mám dost. O tom nepochybujte!“

Marek Burkert, Právo

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..