Rubriky:

Tenis

Heninové se omlouvají za doping

11. září 2003 16:12 - BRUSEL

Klan kolem belgické tenisové jedničky Kim Clijstersové vzal zpět všechny narážky na to, že si Justine Heninová-Hardenneová pomohla při svém triumfu na US Open dopingem. Otec Clijstersové Leo popřel, že svými poznámkami na neobvykle rychlý nárůst svalové hmoty myslel to, že by si Heninová pomohla zakázanými preparáty.

 

ČTK

Bývalý fotbalový reprezentant Belgie vysvětlení umístil na oficiální internetovou stránku své dcery. "Řekl jsem pouze: nepřehlédněte, že Justine zesílila a vypracovala si svaly, to vše z ní dělá logicky vítězku. Když tak bude dál trénovat a hrát, bude Kim i všechny ostatní pravidelně porážet," napsal Clijsters.

Někdejší belgický semifinalista French Open Filip de Wulf, který také v New Yorku trousil kritické narážky, se Heninové omluvil v otevřeném dopise. "Justine, chci tě poprosit o odpuštění. Nechtěl jsem, aby moje výroky vrhly stín na tvé fantastické vítězství v New Yorku. Nikdy jsem jimi doping nemyslel, pouze kreatin, ale i to bylo příliš. Udělal jsem velkou chybu," kál se De Wulf.

Heninová všechny zvěsti o svém údajném dopingu označila za lež a nabídla, že kdykoliv a kdekoliv podstoupí testy. "Nikdy jsem takové prostředky nebrala. Mým jediným dopingem je tvrdá práce," tvrdila po svém středečním návratu do Bruselu dvojnásobná grandslamová vítězka, která na US Open i na French Open ve finále porazila svou krajanku.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..