Rubriky:

Tenis

Safinové pomáhá, že se na rozdíl od bratra naučila ovládat

3. června 2009 14:11 - PAŘÍŽ

Světová tenisová jednička Dinara Safinová si pochvaluje, že se vyrovnala s rodovými dispozicemi a naučila se držet nervy na uzdě. Ruská hráčka bývala v minulosti na kurtu stejně temperamentní jako starší bratr Marat, jehož ničení raket a výbuchy vzteku často zastiňovaly jeho tenisové umění, nyní však zůstává až na výjimky v klidu a vyplácí se jí to.

 

Charles Platiau, Reuters

"Emoce byly Maratovou slabou stránkou. A totéž platilo pro mě," řekla po postupu do semifinále Roland Garros Safinová na adresu svého bratra, jenž stejně jako ona stanul na vrcholu světového žebříčku. "Je dobře, že jsem to dokázala změnit. Díky tomu jsem udělala tak velký skok," řekla třiadvacetiletá rodačka z Moskvy.

Safinová porazila v úterním čtvrtfinále Bělorusku Victorii Azarenkovou 1:6, 6:4 a 6:2 v dramatickém duelu, v němž dala průchod svému temperamentu jen jednou. Po pokaženém úderu hodila raketu na zem, dívala se na ni, jak poskakuje, vzala si novou a to bylo všechno.

Rok 2009 je posledním, kdy se na světových turnajích objevují oba sourozenci Safinovi, protože bývalý vítěz US Open a Australian Open Marat po sezóně skončí. "Snad bychom si spolu na US Open mohli na rozloučenou zahrát smíšenou čtyřhru. Zeptám se ho," uvedla Safinová, jež si podle svých slov nepamatuje tiskovou konferenci, na níž by se jí někdo nezeptal na jejího slavného bratra.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..