Rubriky:

Tenis

Andy potřebuje vidět povzbuzení, říká matka Murrayho

22. června 2009 17:09 - LONDÝN

Až bude vstupovat v úterý na wimbledonskou trávu, ona bude sedět v lóži, aby mu svou přítomností, svými gesty nebo třeba přikývnutím hlavy pomáhala. Judy Murrayová, matka tenisty Andyho Murrayho, britské naděje na triumf ve Wimbledonu po 73 letech, se vždy snaží svého syna podpořit pozitivní náladou.

 

Toby Melville, Reuters

"Vím, co (Andy) potřebuje, když se podívá do hlediště. Potřebuje pozitivní podporu, ať se daří, nebo ne," řekla Murrayová v rozhovoru pro Reuters. Snaží se prý neopakovat chyby jiných rodičů. "Dávají hlavu do dlaní, když jejich dítě zkazí úder, což je chyba," podotkla.

Svého syna trénuje od tří let, a proto ví, že stačí, když třeba jen sevře pěst. "Nebo zatleskám, usměji se, cokoli. Hlavně aby věděl, že jsem tam s ním, že to není jenom na něm," dodala Murrayová.

Jak je pro třetího hráče světa důležitá, bylo vidět na turnaji v Queensu. Když Murray proměnil ve finále mečbol, hned spěchal do hlediště, aby se s matkou objal a políbil ji na tvář.

Andyho prý tlak nesvazuje

Murray začne cestu za titulem v úterý proti Američanovi Robertu Kendrickovi. A Murrayová je připravena sejmout z beder svého syna co nejvíce tlaku. "Když se set dostane do stavu čtyři čtyři, pět pět a v žaludku máte chvění, tak v tom nesmím Andyho nechat."

Murray tvrdí, že očekávání celé Británie ho nesvazuje, je naopak pozitivní. V pondělí ale přijel do All England Clubu tajně, vešel bočním vchodem a trénoval na kurtu, ke kterému není přístup.

Murrayová upozornila, že pavouk dvouhry mužů je silný a turnaj nemají předem pro sebe rozdaný Roger Federer a Andy Murray. "Je to několik silných a nebezpečných protivníků," konstatovala.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..