Rubriky:

Tenis

De Britová nehodlá i přes kritiku přestat s hekáním při úderech

23. června 2009 13:23 - LONDÝN

Vezmi si špunty do uší. Takovou radu dostala česká tenistka Klára Zakopalová před svým zápasem prvního kola Wimbledonu. Čekala ji totiž teprve šestnáctiletá Michelle Larcher De Britová, která je pověstná tím, že při svých úderech vydává ještě hlasitější výkřiky než její slavnější ruská kolegyně Maria Šarapovová.

 

ATP Tour

Portugalka sice své vřeštění oproti Roland Garros překvapivě utlumila, odmítla však, že by tak udělala kvůli vzrůstající kritice hlasitých projevů při tenisu. Na vřeštění De Britové během Roland Garros upozornila před startem Wimbledonu mimo jiné tenisová legenda Martina Navrátilová. "Mělo by se to kontrolovat. Problém není v hlasitosti, ale v tom, zda to vadí soupeřce. A odpověď je ano, vadí. Něco se s tím musí udělat," řekla Navrátilová.

De Britová se však nehodlá ve svém hlasovém projevu omezovat. "Nikdo mi mé hekání nebude zakazovat. Pokud mě za to chtějí trestat, tak raději budu platit pokuty, než abych prohrála kvůli tomu, že nemohu hekat," uvedla De Britová po pondělním souboji se Zakopalovou.

O to překvapivější bylo, že během zápasu její vřískot oproti předchozím vystoupením na French Open přece jen ubral na decibelech. Přesto si s českou tenistkou poradila a vyhrála po setech 6:2 a 7:5. "Dnes vůbec nebyla hlasitá, o dost ztišila. Já jsem to vůbec nevnímala. Všichni mě varovali, ať si dám špunty do uší, ale mně to vůbec nevadilo," řekla Zakopalová.

Mladá Portugalka však odmítla, že by se zklidnila kvůli kritice. "Ne, ne. Nejsem tu proto, abych byla kvůli někomu potichu. Jsem tu kvůli sobě a abych vyhrála. Pokud se někomu nelíbí mé hekání, tak může odejít," uvedla De Britová.

"Hekání ke mně patří už od doby, kdy jsem začala hrát. Patří to ke mně a nehodlám s tím nic dělat. Ve chvílích, kdy je zápas obtížný, mi to pomáhá," dodala s tím, že jí přijde nefér, že se všichni soustředí pouze na zvuky, které vydává.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..