Rubriky:

Tenis

Štěpánek je rád, že ho po zranění výhra nestála moc sil

23. června 2009 21:09 - LONDÝN

Český tenista Radek Štěpánek byl rád, že Kolumbijce Alejandra Fallu dnes ve Wimbledonu porazil hladce ve třech setech a nemusel po zranění kotníku trávit na kurtu více času. Věří, že v dalším kole se proti Italovi Potitu Staracemu prosadí útočnou hrou.

 

Regis Duvignau, Reuters

"Jsem rád, že se mi povedlo vyhrát ve třech setech. Měl jsem slabší chvilku na konci druhýho setu, ale i tak jsme to zvládl," řekl po utkání Štěpánek. "Je dobře, že jsem nemusel strávit na kurtě víc času. O to déle teď mohu regenerovat a sbírat síly na další utkání."

Dvaadvacátý hráč světa se zranil začátkem června na prostějovském challengeru, kde si podvrkl kotník. "Dva týdny jsem se nemohl ani hnout, takže fyzička šla dolů hodně rychle. Jsem rád že po zranění jsem byl schopen hrát tenis, jakej jsem hrál," řekl Štěpánek.

Štěpánek tréninkové manko cítí

"Nevěděl jsem, jaké to bude, protože jsem netrénoval déle jak hodinu. Ale myslím, že jsem to zvládl dobře," dodal Štěpánek. "Kotník nebolel, ale tréninkové manko na sobě trochu cítím."

V příštím kole ho čeká Starace, který dává spíš přednost antuce. "Musím se co nejlíp připravit, hrát svůj tenis a snažit se co nejvíc tlačit k síti, protože Starace na síti moc doma není," prohlásil český tenista.

Jako určitou výhodu vidí, že nastupuje po zranění s menším očekáváním. "Takhle jsem uvolněnej a třeba to bude lepší," řekl. Zdůraznil, že se koncentruje jen na příští utkání a nedívá se dál do "pavouka". "Budu se snažit zápas od zápasu jít a postupovat, co nejdál to půjde," dodal.

Na každý pád byl nadšen z dnešního slunečného počasí ve Wimbledonu, který je spíš známý deštěm a přerušovanými zápasy. "Byly to perfektní podmínky pro tenis. Je radost v takovém počasí hrát," řekl Štěpánek.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..