Rubriky:

Tenis

Vaidišovou domácí prostředí svazovalo, diváci ji vypískali

14. července 2009 19:50 - PRAHA

Mohl to být hezký návrat na domácí kurty, kde ji čeští fanoušci neviděli na vlastní oči dlouhých osm let. Ovšem těm, kteří na pražskou Štvanici v úterý zavítali, nepřipravila Nicole Vaidišová zrovna hezkou podívanou. Tenistka, která měla být hlavní ozdobou turnaje ECM Prague Open, vypadla za necelou hodinu a půl už v prvním kole s Ruskou Kudrjavcevovou a fanoušci ji z kurtu vypískali.

 

Pavel Lebeda/ECM Prague Open

Vaidišová přitom začala dobře - už v první hře sebrala Rusce podání. Jenže hned vzápětí svůj servis ztratila a za stavu 2:3 dokonce "vykouzlila" dvě dvojchyby v jedné hře. Přesto game nakonec vyhrála a několika povedenými údery po lajně nastartovala sérii, která vedla k jejímu vedení 5:3 v prvním setu. Přesto sadu ztratila poměrem 5:7, když za stavu 5:4 neuhrála ze svého podání ani míček.

Ve druhém setu získala česká tenistka vůbec první balon až za stavu 0:2 a 0:30 a to ještě jen díky tomu, že Kudrjavcevová zahrála do autu. Další průběh jen zopakoval stav, v jakém se Vaidišová nyní nachází. Chyběl ji pohyb, vytvářela školácké minely, a ani před zraky svého přítele Radka Štěpánka se nedokázala vybičovat k lepšímu výkonu, druhý set prohrála 2:6.

Rozhodně jsem nechtěla doma prohrát

"Někdy se mi nepodařily jednoduché míče a dělala jsem zbytečné chyby. Někdy je prostě den, kdy můžete dělat cokoliv a prostě to nejde...," vykládala česká tenisová diva na pozápasové tiskové konferenci. A jak sérii neúspěchů zvrátit? "Ten recept kdybych měla, tak bych ho dělala. Nevím, asi to chce čas, trpělivost. Musím myslet dopředu a snad to přijde," chlácholila sebe i přítomné novináře.

Největší zklamání ale připravila českým fanouškům, kteří ji přišli na centrální dvorec pražské Štvanice podpořit. "Bylo hezké hrát doma, měla jsem tu rodinu a spoustu kamarádů, přítele. Na druhou stranu mě to trochu i svazovalo, určitě jsem se chtěla víc předvést. Rozhodně jsem doma nechtěla prohrát," řekla Vaidišová, jenž je momentálně až na 141. místě světového žebříčku.

Mizerné výsledky pokračují

A po turnaji v Praze se pořadím nejspíše ještě o něco propadne. Pokud tak bude pokračovat, hrozí ji na dalších turnajích hraní kvalifikace a na srpnové US Open by se třeba ani nemusela dostat. "Tak to prostě je. Ale budu trénovat a doufat, že se výsledky zlepší. Mám zhruba nějakou představu, kam bych se chtěla do konce roku vrátit," tvrdí Vaidišová. Dalším turnajem, kde se představí, bude americký Stanford.

Dvacetiletá hráčka pokračuje v mizerných výkonech, které ji poslední dobou provázejí. V letošním roce vyhrála jen devět z celkových 22 zápasů a na šesti turnajích včetně pražského vyhořela už v prvním kole. Jakýsi záblesk lepších časů zažila jen v březnu na turnajích v Indian Wells a Miami, kde porazila alespoň dvě soupeřky a došla do třetího kola. Naposledy se vítězka šesti podniků WTA radovala z triumfu na turnaji ve Štrasburku před třemi lety.

Jirka G. Novák, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..