Rubriky:

Tenis

Berdychovi se o Davis Cupu nezdá a těžko hledá favorita

13. září 2009 16:19 - PRAHA

Klidné spaní tenista Tomáš Berdych nemá, ale nebudí se kvůli nadcházejícímu semifinále Davisova poháru. Po návratu z Ameriky si ještě nestihl zcela přivyknout na časový posun.

 

Mike Segar, Reuters

"O Davis Cupu se mi nezdá," řekl s úsměvem před dnešním odletem do Chorvatska, kde se český tým pokusí v Poreči příští týden vybojovat postup do finále. "Těžko říci, jestli je někdo větší favorit. Pro nás je to obrovská výzva a šance, kterou chceme využít," prohlásil.

Spolu s Radkem Štěpánkem bude Berdych hlavní zbraní kapitána Jaroslava Navrátila, jak tomu je poslední dva roky. Letos v Ostravě porazili Francii a pak Argentinu, čímž zajistili české reprezentaci postup do semifinále poprvé po třinácti letech.

"Doteď jsme hráli doma s velkou podporou publika v zádech. Nyní jedeme ven, což je něco nového a poprvé na semifinále, ale je to týmová soutěž a pro nás šance něco dokázat," řekl Berdych.

Třiadvacetiletý rodák z Valašského Meziříčí bude asi dvojkou českého výběru. To určí nové vydání světového žebříčku ATP, které bude známo pravděpodobně v úterý. "Honza Hájek spočítal, že o pět bodů bude mít víc (bodů) Radek," uvedl Berdych. A byl i rád, protože by to mělo znamenat, že v pátek nastoupí ke dvouhře proti Marinu Čiličovi, zatímco Štěpánek se utká s ranařem Ivem Karlovičem.

Naposledy na Roland Garros

Podle Berdycha bude otázkou, jak si kdo z hráčů zvykne po betonových kurtech na antuku. On sám hrál na antuce naposledy na Roland Garros a nyní trénoval dva dny v Prostějově. "Všichni to máme stejné a záleží, jak to kdo zvládne. Týden je ale dlouhá doba si zvyknout," řekl.

Antuka může hostům i pomoci proti tvrdému servisu dvoumetrového Karloviče, který má hru založenou výhradně na podání. "S ním to je vždy hodně o psychice, člověk se na to musí připravit. Bude to o pár šancích, které musíte zkusit využít," uvažoval Berdych.

S Čiličem dosud na okruhu ATP nikdy nehrál, ale hra jednadvacetileté chorvatské hvězdy je mu bližší. "Dá se s ním chytit rytmus. Mám, troufám si říci, podobnou hru. On může být doma nervóznější a doufám, že tam nějaká cesta bude," konstatoval Berdych.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

     
  • Fed Cup 2019
  • AO - dvouhra žen
  • AO - dvouhra mužů

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..