Rubriky:

Tenis

Štěpánek s Berdychem odehrají všechno

17. září 2009 11:12 - POREČ

Zdá se to jasné. Veškerá tíha daviscupového semifinále s Chorvatskem bude znovu na bedrech Radka Štěpánka s Tomášem Berdychem. Kapitán českých tenistů Jaroslav Navrátil plánuje poslat osvědčenou dvojici i do sobotní čtyřhry.

V úterý do Poreče sice dorazil vítěz z US Open Lukáš Dlouhý, kterého spoluhráči na uvítanou hodili oblečeného do hotelového bazénu, kapitán má ovšem jasno: „Tomáš s Radkem mají spolu v Davis Cupu bilanci 4:0. Tady není co řešit. Možná kdyby byl jeden z nich unavený, nebo se nedej bože zranil... Poučil jsem se z loňského čtvrtfinále s Ruskem. Tomáš přišel, že se necítí a v deblu nenastoupil. A byla to chyba,“ vysvětloval Navrátil. „Ale Lukášův úspěch mě samozřejmě moc těší. Hlavně s výhledem do budoucna.“

Češi včera kromě tréninku absolvovali i oficiální tiskovku a Navrátil také oznámil, že čtvrtým hráčem družstva bude Jan Hájek, ačkoli je na žebříčku ATP o 58 míst za Janem Hernychem (63.). „Hájek je rozehraný, vypadá v přípravě o moc lépe,“ tvrdil kapitán.

S blížícím se začátkem zápasu se stupňuje nervozita, ale všechno zatím vyvažuje pozitivní energie, kterou celý tým dobíjí především Štěpánek. „Radek je hrozně akční. Veselý kluk, který to tady drží a všechny nás baví. Skvěle třeba vypráví cikánské vtipy. To je bomba! Má dokonale odpozorovanou řeč,“ smál se český kapitán.

Včera po chorvatském tréninku vycházela domácí jednička Marin Čilič ze šatny s ledem na zápěstí, ale to byl jen zastírací manévr. „Nic mu není. Trénoval podání, a pak ho ruka vždycky pobolívá,“ věděl své Navrátil, kterého v Poreči na každém kroku zastavují čeští turisté a přejí hodně štěstí. „Slyšeli jsme, že jsou i nějaké volné vstupenky. Budeme rádi za co nejvíc našich fanoušků.“

Ve čtvrtek se losuje pořadí zápasů. V pátek se hrají úvodní dvouhry od 14 hodin, sobotní čtyřhra je na programu v 15 hodin, v neděli se začíná o dvě hodiny dříve. Přímé přenosy po všechny tři dny vysílá ČT 2.

Marek Burkert, Právo

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..