Rubriky:

Tenis

Zasloužím si být světovou jedničkou, říká po návratu na trůn Serena Williamsová

6. října 2009 17:24 - PRAHA

Již počtvrté v kariéře usedne na tenisový trůn Serena Williamsová. Osmadvacetiletá Američanka se na post světové jedničky vrací po půlroční pauze, 20. dubna ji z něj sesadila Ruska Dinara Safinová. "Samozřejmě, že jsem nadšená. Zasloužím si to, vždyť jsem celý rok tvrdě pracovala," okomentovala svůj návrat na trůn Serena Williamsová.

 

Ng Han Guan, ČTK/AP

Když v pondělí 20. dubna sesadila Ruska Dinara Safinová z postu světové jedničky Serenu Williamsovou, vyvolalo to v Američance vlnu nevole. V rozhovorech neustále opakovala, že i když je v čele žebříčku Safinová, tak nejlepší rozhodně není, protože nevyhrála jediný grandslam. "Upřímně řečeno, já jsem nejlepší na světě," prohlašovala sebevědomě mladší ze sester Williamsových.

A po půl roce se může opět radovat, neboť špatné výkony Safinové vynesou příští pondělí na trůn osmadvacetiletou Williamsovou. "Nejsem úplně koncentrovaná na pozici světové jedničky. Raději bych vyhrála v letošním roce více titulů. Ale lhala bych, kdybych řekla, že nemám radost. Určitě se teď budu cítit lépe," prohlásila na webových stránkách china.open.cn Williamsová.

A vzápětí dodala: "Zasloužím si to, vždyť jsem celý rok tvrdě pracovala. Letos jsem vyhrála dva grandslamy (Australian Open a Wimbledon - pozn. red.). V průběhu celé sezóny jsem hrála vyrovnaně a ukazovala jsem, čeho jsem schopná. Občas jsem sice prohrála, ale vždy jsem se snažila, a to se na konci dne počítá."

Světovou jedničkou se stala Serena Williamsová poprvé v červenci 2002, příští týden v pondělí na tenisový trůn usedne již počtvrté. Zatím vévodila žebříčku dvaasedmdesát týdnů.

vef, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..