Rubriky:

Tenis

Becker už si nepamatuje, kdy naposledy skočil "rybičku"

21. listopadu 2009 11:15 - PRAHA

Vletěl kdysi na tenisové nebe jako kometa, které mnozí předpovídali, že brzy zhasne. Němec Boris Becker, díky útočnému stylu přezdívaný "Bum, bum Becker", ale na výslunní vydržel a byl i světovou jedničkou. V sobotu se měl ukázat českým fanouškům při exhibici, ale zdravotní stav mu hrát neumožní.

 

Petr Horník, Právo

Do Prahy trojnásobný vítěz Wimbledonu přiletěl alespoň na otočku a v sobotu před začátkem exhibice oslaví 42. narozeniny. "Jestli očekávám od hráčů nějaké dárky? To není špatný nápad. Můžeme to večer probrat, v sobotu jsou otevřené obchody, tak je mohou nakoupit," řekl v dobrém rozmaru člen tenisové Síně slávy na tiskové konferenci.

Pokud je fit, tak stále trénuje dvakrát až třikrát týdně. Když se blíží exhibice, tak třeba každý den. "Jak člověk stárne, tak potřebuje mnohem více času, aby se připravil," řekl Becker. Letos toho ale moc nenahrál, jelikož byl hned na dvou operacích; kotníku a naposledy kyčle.

Kvůli zdravotním komplikacím už asi nikdy neskočí pověstnou "rybičku" u sítě, s níž se hlavně ve Wimbledonu vrhal po prohozech soupeřů. "Budu si teď muset dávat pozor," přitakal. Nepamatoval si, která rybička byla jeho poslední. "Nevím, protože při hře o tom nepřemýšlíte. To jsou věci, které neplánujete. Když musíte, tak skočíte," řekl Becker.

Vítěz 49 turnajů dvouhry by si uměl představit situaci, že hraje ve své vrcholné formě proti současnému králi Rogeru Federerovi. A na travnatém povrchu si Němec myslí, že by byl lepší. "Roger má radši betony a navíc, můj styl s přechodem na síť by mu asi moc neseděl. On má rád čas a připravuje si soupeře," konstatoval Becker.

Dnešní tenis už skoro neregistruje klasické útočné hráče. Důvodem je technologický vývoj raket. "Hráči nejsou motivováni jít po servisu k síti. Nadal hraje dva tři metry za základní čárou, ale raketa a síla rukou mu umožňuje i tak dávat vítězné údery," uvedl Becker. I on sám odložil svoji starou raketu a hraje se současnými výrobky. "Mám rád moderní věci, tak proč se o ně ochuzovat v tenise," dodal.

Německý tenista má české kořeny, jelikož jeho matka pochází ze severní Moravy. Češtinu ale z jeho úst skoro neuslyšíte. "Mluvím velmi omezeně," řekl tenista a plynně česky řekl slova pivo a mléko. "Maminka si asi myslela, že to je moc důležité pro můj vývoj," smál se hráč, jehož otec i sestra se nevěnují tenisu, ale architektuře.

Šestinásobný grandslamový vítěz Becker dovedl Německo dvakrát k výhře v Davisově poháru. "Říkalo se: 'Vyhrává Becker, bude vyhrávat tým'. Ale já Davis Cup sám nezískal, vyhrálo Německo," uvedl.

Český tenistům, které čeká finále začátkem prosince ve Španělsku, dává určité šance. "Máte především skvělého týmového ducha. Jako my kdysi. A kdyby se nevyhrálo, tak pamatujte, že už postup do finále je skvělý úspěch, který ukazuje na sílu českého tenisu," řekl.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..