Rubriky:

Tenis

Mezi zápasy na Australian Open se Safinová učí vařit

23. ledna 2010 14:01 - PRAHA

Ruská tenistka Dinara Safinová se na Australian Open ani na chvilku nenudí. Buď je na kurtu a zdolává soupeřky, nebo se věnuje svému novému koníčku - vaření...

 

Mick Tsikas , Reuters

Je světovou dvojkou, avšak v její bohaté sbírce jí stále chybí grandslamový titul. Možná už má k němu nakročeno na Australian Open. Ruská tenistka Dinara Safinová zatím grandslamem v Melbourne prochází bez ztráty setu. A nezapotila se příliš ani ve třetím kole. Britku Elenu Baltachaovou vyřadila za necelou hodinu po setech 6:1 a 6:2.

"Myslím, že to byl z mé strany velmi dobrý výkon. Se svou hrou jsem spokojená. Utkání trvalo sotva hodinu. Takhle rychlé postupy jsou velmi důležité. Dlouhé zápasy v tomhle vedru ubírají hodně sil," řekla Safinová po postupu do osmifinále na webových stránkách Australian Open.

Na třiadvacetiletou tenistku nyní čeká její krajanka Maria Kirilenková. Ta v 1. kole vyřadila další Rusku, Marii Šarapovovou. Safinová však zůstává klidná a kromě odpočinku se bude věnovat i své nové zálibě - vaření. Tak například před zápasem s Baltachaovou byla nakupovat kuchařky. "Začala jsem se učit vařit," přiznala s úsměvem Safinová.

"Do svého nového bytu v Moskvě jsem si pořídila knihovnu a většinu zabírají kuchařky. Jak jsem ale řekla, teprve se začínám učit. Myslím, že mi to celkem jde. Teda aspoň si zatím nikdo, kdo mé pokusy ochutnal, nestěžoval. A nikdo neměl ani žádné žaludeční problémy," uzavřela Dinara Safinová.

vef, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..