Rubriky:

Tenis

Tenistky zahájily v Brně přípravu na Fed Cup s Německem

31. ledna 2010 17:08 - BRNO

Zatím ještě bez Lucie Šafářové se sešly v neděli po poledni české tenistky společně v Brně, kde začaly přípravu na víkendové utkání prvního kola Světové skupiny Fed Cupu proti Německu. Kapitán Petr Pála přivítal jen trojici Lucie Hradecká, Petra Kvitová a Květa Peschkeová. Šafářová se zdržela na cestě z Prostějova a k týmu se připojí v podvečer. Německé tenistky přiletí v pondělí do Vídně, odkud se přesunou do Brna.

 

Anja Niedringhaus, ČTK/AP

V českém výběru chybí Iveta Benešová, která loni po prohraném semifinále s USA prohlásila, že už nechce ve Fed Cupu startovat. Své rozhodnutí vzala později zpět, do nominace se ale nakonec nevešla.

"Nominaci jsem vybíral ze sedmi hráček na Australian Open, kde měly naše tenistky hned v úvodních kolech velice těžký los. Vybral jsem na základě výkonů nejsilnější možnou sestavu," řekl ČTK Pála.

V Austrálii sledoval pozorně sledoval i německé tenistky. "Hlavně Andrea Petkovicová hrála velmi dobře v Brisbane, kde jsem viděl tři její zápasy. Potvrdila, že jde výkonnostně nahoru. Totéž platí o Anně-Leně Grönefeldové i dalších hráčkách. Němky představují silný tým, ale věřím, že domácí prostředí rozhodne," dodal Pála.

Premiéra ve Fed Cupu čeká na Hradeckou, která prý neunikne zápisnému. "Ještě rozhodneme, co to bude a v jaké výši," pronesla v žertovném tónu nejzkušenější tenistka týmu Peschkeová. Hradecká ochotně přikývla, že na zápisné přistoupí. "Nominace mě potěšila. Jsem moc ráda, že jsem v týmu," uvedla Hradecká.

Potěšila ji i fialová barva nového povrchu Taraflex v pavilonu B na Brněnském výstavišti, na kterém se utkání odehraje. "Barva je taková dívčí. S povrchy ale nemám problém. Venku hraji nejraději na antuce, v hale je mi to jedno," tvrdila Hradecká.

Kvitovou trápila angína, ale už je v pořádku. "Poprvé jsem ve Fed Cupu zdravotně zcela v pořádku," uvedla Kvitová, kterou loni trápila poraněná noha.

Zatím se prodalo zhruba tisíc vstupenek a dvě třetiny jsou ještě k dispozici. Mobilní tribuny budou mít opět kapacitu 3800 diváků. Lístky jsou v předprodeji na internetových stránkách ticketportal.cz. Jednodenní stojí 290 korun a vstupenka na oba dny 490 korun.

Losování zápasů se uskuteční v pátek 5. února ve 13:30 na Nové radnici v Brně. V sobotu 6. února jsou na programu od 13:00 dvě dvouhry, v neděli 7. února od 12:00 dvě dvouhry a na závěr čtyřhra.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..