Rubriky:

Tenis

Tenisty zamířily do Itálie na Fed Cup, letadlo vyměnily za auta

18. dubna 2010 11:16 - PRAHA

Krátké zatroubení a dva sněhově bílé mercedesy vyrazily od areálu pražské Sparty ve Stromovce na cestu. Seděly v nich české tenistky Lucie Šafářová, Petra Kvitová a Lucie Hradecká plus realizační tým a všichni mířili do Říma, kde je příští víkend 24. a 25. dubna čeká proti Itálii semifinále Fed Cupu.

 

David W Cerny, Reuters

Češky musely narychlo měnit plány. Stejně jako celou Evropu ovlivnila i tenistky erupce islandské sopky, kvůli které je zastaven letecký provoz. Proto v sobotu kapitán Petr Pála rozhodl, že naloží celý svůj výběr do aut a 1320 kilometrů se pojede po silnici.

"Taková je situace. Hurá do auta, cestou bude sranda," řekla ČTK a České televizi před odjezdem Hradecká, která na sraz dorazila jako první. Hned za ní přijely Šafářová a Kvitová, které měly z Moravy elitního řidiče - za volantem seděl přítel Šafářové Tomáš Berdych. "Jedu na vyšetření k panu Kolářovi, tak jsem to spojil," řekl patnáctý hráč světa, který si v Monte Carlu lehce poranil pravý kotník.

"Dřív v juniorech jsme do Itálie cestovali autem, ale to už je dávno. Takhle daleko tedy jedu po strašně dlouhé době. Bude to dlouhé, ale co se dá dělat," pokrčila Šafářová rameny. "Není to zrovna příjemná zpráva, ale nějak to zvládneme," řekla Kvitová.

Peschkeová přicestuje z Berlína

Tenistky se na parkovišti nadšeně vítaly. "Tak holky, jdeme vážit zavazadla," vtipkoval mluvčí týmu Karel Tejkal. Šafářová hlásila, že přibalila cestovní verzi hry scrabble. "Máme i časopisy, knížky, takže se nějak zabavíme a budeme utužovat partu," usmála se jednička týmu Šafářová. "Celou cestu bude určitě legrace. Jsme kamarádky, takže téma na probírání si určitě najdeme," doplnila Kvitová.

Od Sparty seděli ve vozech společně s tenistkami ještě lékař Vlastimil Voráček, fyzioterapeut Pavel Kováč a mluvčí Tejkal. Ještě v Praze nabrali ostravského vyplétače Richarda Šodka s kapitánem Pálou a cestou se zastavili v Plzni, aby přisedl trenér David Kotyza.

Poslední členka týmu deblistka Peschkeová nabere směr Itálie z Berlína, kde čeká na letadlo. Případně rovněž pojede autem.

Favoritkami nebudou

Do Říma jedou tenistky v roli outsiderek. Domácí tým obhajuje titul a v posledních týdnech se všem Italkám nadmíru daří. Francesca Schiavoneová vyhrála v sobotu turnaj v Barceloně, Flavia Pennettaová o týden dříve v Marbelle a deblistka Roberta Vinciová ovládla na obou akcích soutěže ve čtyřhře. Naopak Češkám se příliš nedařilo.

"Vypadají, že mají formu, ale třeba mohou být utahané. My uděláme maximum pro postup," řekla Hradecká. "Máme hru, s kterou je můžeme porazit. Nemáme co ztratit," řekla Kvitová a dodala: "Daří se jim, ale mohla by na ně spadnout deka, že jsou doma a musí vyhrát. Fed Cup je něco jiného než turnaje a existuje šance na úspěch."

Šafářová doufala, že se ještě v týdnu na utkání celý tým dobře připraví. "A o víkendu na ně vlítneme. Bude to hodně těžký zápas, a když vyhrajeme, tak to bude velký úspěch," řekla tenistka.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..