Rubriky:

Tenis

Italky vyhrály, co se dalo, ale Šafářová se jich před Fed Cupem nebojí

19. dubna 2010 10:34 - PRAHA

Z italských tenistek jde před víkendovým semifinále Fed Cupu skoro až strach. Sotva začala antuková sezóna, tak nadcházející soupeřky českého týmu vyhrály, co se dalo. Česká jednička Lucie Šafářová ale ze soupeřek přehnané obavy nemá.

 

Wilfredo Lee, ČTK/AP

"Jejich forma je pro nás výzvou. Necháme na kurtu všechno a pokusíme se vyhrát," řekla světová osmatřicítka Šafářová před nedělním odjezdem do Říma, kde se utkání odehraje. "Budou to ale těžké zápasy, protože Italky antuku milují," dodala.

A Italky právě na antuce předvedly v uplynulém týdnu vítěznou formu. Francesca Schiavoneová vyhrála v sobotu turnaj v Barceloně, Flavia Pennettaová kralovala o týden dříve v Marbelle a deblistky Roberta Vinciová se Sarou Erraniovou ovládly na obou akcích čtyřhru.

Bude žolíkem?

Šafářová by ale mohla být českým žolíkem, protože Schiavoneovou i Pennettaovou dokázala letos porazit. Pokořila je cestou do finále halového turnaje v Paříži začátkem února. "Bude se mi proti nim do zápasů vstupovat s lepším pocitem, ale na druhou stranu to bylo na tvrdém povrchu. Na antuce to bude těžší," řekla brněnská rodačka.

Na Schiavoneovou, která míče hodně liftuje a skoro nekazí, si Šafářová věří o něco více. "Protože proti ní si to můžu uhrát, ona tolik neublíží," uvedla česká tenistka. Světová patnáctka Pennettaová je pro ni nebezpečnější v tom, že stejně dobře běhá, ale umí i zaútočit.

Třiadvacetiletá Šafářová věří, že si na Fed Cup přiveze dobrou formu. V Miami došla do třetího kola, antukovou sezónu ale začala prohrou v Barceloně v prvním kole. "První turnaj na antuce je složitější, ale myslím, že forma je dobrá a máme čas na přípravu," řekla.

Berdych motivací

Motivací pro Šafářovou je i její přítel Tomáš Berdych, který ji přivezl autem na sraz a na turnajích se mu daří. "Je teď mou inspirací, abych se zlepšovala. Tak doufám, že to ukážu ve Fed Cupu a pak na to navážu i na dalších turnajích," přála si Šafářová.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..