Gulbis potrápil Nadala, ale do finále římského Masters neprošel

ŘÍM

Lotyšský tenista Ernests Gulbis nebyl daleko k největšímu vítězství v kariéře. Na antukovém turnaji v Římě jako první sebral fenomenálnímu Španělovi Rafaelu Nadalovi podání, a tím celý druhý set. Z vyrovnané bitvy však nakonec vyšla vítězně bývalá světová jednička po výsledku 6:4, 3:6 a 6:4.

Španělský tenista Rafael Nadal v souboji s Lotyšem Gulbisem nezaváhal.

Pokud Nadal uspěje i v nedělním ryze španělském finále proti Davidu Ferrerovi, v počtu titulů ze série Masters se vyrovná Andremu Agassimu. Ten jich má na kontě 17, Nadal a Švýcar Roger Federer o jeden méně.

Jednadvacetiletý Gulbis sice hned v prvním gamu utkání ztratil své podání, klasický hladký průběh jako u předchozích Nadalových zápasů se ale tentokrát nekonal. Lotyšský hráč, jenž loni překvapil postupem do semifinále French Open, také díky 14 esům držel se Španělem krok. Díky jednomu proměněnému brejkbolu získal druhý set a v tom třetím bojoval až do stavu 4:5. Pak ale čistou hrou prohrál podruhé v zápase podání a sen o prvním finále turnaje Masters se mu rozplynul.

Ve druhém semifinále měl lepší koncovky setů Ferrer, jenž porazil krajana Fernanda Verdaska 7:5 a 6:3. Proti Nadalovi se postavil naposledy v Monte Carlu, kde v semifinále uhrál pět gamů.

Tenisový turnaj mužů série Masters v Římě (antuka, dotace 2,750.000 eur):
Dvouhra - semifinále:
Nadal (3-Šp.) - Gulbis (Lot.) 6:4, 3:6, 6:4, Ferrer (13-Šp.) - Verdasco (6-Šp.) 7:5, 6:3.

6 : 1, 6 : 3 Vondroušová - Rogersová 6 : 1, 6 : 3 konec
20240426T16 : 30:00+0200