Tenistka Šafářová skrečovala semifinále turnaje v Madridu

MADRID

Česká tenistka Lucie Šafářová do finále turnaje v Madridu nepostoupila. V dnešním semifinále skrečovala po prvním prohraném setu v poměru 1:6 zápas s Francouzkou Aravane Rezaiovou. Ta se ve finále střetne s Američankou Venus Williamsovou.

Česká tenistka Lucie Šafářová s obvazem na stehně.

Třiadvacetiletá Šafářová usilovala v Madridu o druhou finálovou účast v sezóně. Jejím letošním maximem je finále turnaje v Paříži, kde podlehla Rusce Jeleně Dementěvové. Postupem do semifinále v Madridu si zajistila 450 bodů do žebříčku a prémii 135 tisíc eur.

Sval si Šafářová natáhla už na turnaji v Římě. "Od té doby jsem neměla čas na regeneraci. Navíc tady v Madridu jsem měla těžké třísetové zápasy," řekla brněnská rodačka. Zranění prý není vážné. "Nebudou to týdny. Budu se snažit dát to co nejdřív do pořádku," uvedla.

Ze Španělska zamíří na týden domů a potom se vydá na French Open. "Madrid byl skvělý turnaj a jsem ráda, že jsem dokázala zahrát soustu dobrých zápasů. Budu se na to snažit v Paříži navázat," prohlásila.

Williamsová dala Peerové kanára

Posun na druhé místo světového žebříčku si už v týdnu zajistila Venus Williamsová a nyní má v Madridu  finálovou jistotu. Američanka v sobotu porazila i v pátém vzájemném utkání Šahar Peerovou z Izraele hladce 6:3 a 6:0. Peerová proti bývalé světové jedničce za svou kariéru ještě neuhrála ani set.

Venus Williamsová nedala Peerové šanci. foto: ČTK/AP/Daniel Ochoa

Výsledky tenisového turnaje mužů série Masters a žen v Madridu
Muži: dvouhra - semifinále:
Nadal (2-Šp.) - Almagro (Šp.) 4:6, 6:2, 6:2, Federer (1-Švýc.) - Ferrer (9-Šp.) 7:5, 3:6, 6:3. Čtyřhra - semifinále: Nestor, Zimonjič (1-Kan./Srb.) - Dlouhý, Paes (3-ČR/Indie) 6:3, 6:4.
Ženy: dvouhra - semifinále:
V. Williamsová (4-USA) - Peerová (Izr.) 6:3, 6:0. , L. Šafářová (ČR) - A.Rezaiová (Fr) 1:6, skreč

Nadal bude zase světovou dvojkou

Španělský tenista Rafael Nadal bude od pondělka opět světovou dvojkou. Posun v žebříčku mu zaručila finálová účast na turnaji v Madridu, kterou si dnes zajistil vítězstvím nad krajanem Nicolasem Almagrem 4:6, 6:2 a 6:2.

Pokud uspěje i v nedělním duelu o titul, překoná rekord Američana Andreho Agassiho v počtu turnajových vítězství série Masters. Zatím jich mají oba 17. Soupeřem Nadala bude buď světová jednička Roger Federer, nebo další Španěl David Ferrer.

Nadal se po rozpačitém začátku srovnal a Almagra vyprovodil z kurtu. foto: Reuters/Juan Medina

Nadal letos ještě na antuce neprohrál zápas, s Almagrem ale ztratil první set v turnaji. Během úvodní sady dokonce prohrál třikrát vlastní servis, v dalším průběhu už ale svému soupeři nedal šanci.