Rubriky:

Tenis

Lendl pobláznil Prostějov, exhibici s Novákem, která skončila smírně, si užíval

5. června 2010 11:56 - PROSTĚJOV

Jedinečný zážitek připravil tenisovým příznivcům nejlepší „československý“ hráč všech dob legendární Ivan Lendl v exhibici s někdejší světovou pětkou Jiřím Novákem. A do posledního místa zaplněné tribuny prostějovského centrkurtu oběma nadšeně aplaudovaly. S raketou v ruce se na kurtě představil po neuvěřitelných šestnácti letech, ale kdo čekal srandičky a nějaké plácání, byl překvapen.

 

Vladislav Galgonek, ČTK

Držitel sedmi grandslamových titulů zůstal věrný své pověsti perfekcionisty a o patnáct let mladšímu soupeři nic nedaroval. Na dvorci běhal jako za mlada a Novákovi často zle zatápěl. „Nejsem na hlouposti, ale chtěl jsem, aby se lidi bavili a tak jsem občas něco pronesl,“ tvrdil po exhibici Lendl, který skutečně diváky několikrát rozesmál. „Ta strana je nějaká špatná,“ dobíral si například Lendl svého soka, když dvěma vítěznými hrami v řadě se ujal vedení 3:2. „Už nemůžeš?,“ dál hecoval Nováka poté, co zahrál excelentní kraťas, na který jeho soupeř nedosáhl.

„Jsme přece domluveni, že to budeš hrát na mě,“ nic nedaroval svému velkému vzoru Novák. Na ostříleného kozáka Lendla si však stejně nepřišel. „Vidím, že jsi unavenej, musíme to skončit,“ prohlásil Lendl za stavu 5:5, když se Novák chystal servírovat do následující hry.

„Domluvené to nebylo. Nějak se to prostě sešlo,“ dušoval se po skončení exhibice Lendl ve vztahu k remízovému výsledku. „S Jirkou jsme si to zkusili už včera a to jsem naštěstí vyhrál,“ dodal ostravský rodák a pochvaloval si, že se na kurtu cítil výborně.

„Kdyby mi někdo před pěti lety řekl, že si to budu tak užívat, nevěřil bych. Doufám, že to s dalšími zápasy bude ještě jen a jen lepší. Na veteránské soutěže se ale v žádném případě nedám. Dva dny za sebou hrát nechci. Vydržel bych to sice a asi i kdybych musel absolvovat tři sety, ale na druhý den bych na to doplatil. Tomu se chci vyhnout. U tenisu ale zůstanu, i když mě brzdí v golfu, který stále preferuji. Dva, tři zápasy si dám v září v Americe, pak něco ve Francii a v říjnu v Maďarsku. To abych byl rozehraný na listopadovou exhibici s Björnem Borgem v Ostravě. Moc se tam těším, protože doma jsem nehrál třicet let,“ konstatoval Lendl.

Petr Marek, Právo

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • French Open - muži
  • French Open - ženy
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..